yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’i ziyaret etti

Devlet eski Bakanı ve iş insanı Cavit Çağlar, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’i ziyaret etti. Çağlar, Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Şadi Özdemir’e yeni misyonunda muvaffakiyetler diledi.

Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’i ziyaret etti


Devlet eski Bakanı ve iş insanı Cavit Çağlar, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen lokal seçimlerde yüksek oy oranıyla Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Şadi Özdemir’e tebrik ziyaretinde bulundu.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleşen ziyarette Cavit Çağlar’a, torunu Alihan Hattat’ın yanı sıra Olay Medya İcra Kurulu Lideri Mehmet Ali İnan, Olay Gazetesi başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, köşe müellifi İhsan Aydın ve İsmail Öztat eşlik etti.

Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Cavit Çağlar, Lider Şadi Özdemir’e iyi olsun dileklerini iletti. Özdemir’i yıllar evvelden tanıdığını anlatan Çağlar, lider olana kadar farklı kademelerde misyon aldığını hatırlattı.

Özdemir’in artık nöbeti devralıp, direksiyona geçtiğini lisana getiren Çağlar, bugün Bursa ve Nilüfer’e hizmet etme imkanının doğduğunu belirterek, “Şadi Özdemir’in başarılı olacağından eminim. Kendisiyle âlâ bir dostluğumuz var. Kardeşlik, ağabeylik bağlarımız var. Tebrik ediyorum” diye konuştu. 

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir de  yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, Cavit Çağlar’ı 1992 yılında tanıma fırsatı bulduğunu belirtti. Çağlar’ın vizyonundan faydalandığını tabir eden Özdemir, ağabeylik yapan bir büyüğü olarak kendisinden çok fazla bahis öğrenme imkanı yakaladığını söyledi.

Uzun yıllardır belediyecilik hizmetlerinin içinde olduğunu anlatan Özdemir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in, Nilüfer Belediye Başkanlığı periyodunda pek çok yenilikçi yaklaşımı ve projeyi birlikte hayata geçirdiklerini anlattı. Bozbey’in Nilüfer’i güzelleştirdiğini söyleyen Özdemir, “ Artık Nilüfer herkesin yaşamak istediği bir kent oldu. Biz de bu duyguyu, Nilüferli olma hissini büyüteceğiz.

Yine o vakitten devam eden kültür, sanat ve spor kenti hissini büyütüp, tarım alanlarını da muhafaza güdüsü ile birlikte kalkınma, müdafaa istikrarı üzerinden yürüyerek, planlarımızı ve projelerimizi bu çerçevede yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Mevcut sanayi alanlarının dışında bundan sonra Bandırma’ya kadar olan bölgede açılacak yeni sanayi bölgelerinin yeni bir talep ve yoğunluk olarak Nilüfer’e yansıyacağını söyleyen Özdemir, bunun da çeşitli problemleri beraberinde getireceğine değindi. Özdemir, hayat kalitesi, kültür ve sanat açısından  birçok imkanın Nilüfer’de yer aldığını vurguladı. 

Nilüfer’de yaşamak isteyenlerin sayısının giderek arttığını ve bu nedenle planlamaya gereksinim olduğunu tabir eden Özdemir, “Yeni planlamalar, yeni yoğunluğu getiriyor. O yüzden herkesin aklına, fikrine, dayanışmasına gereksinim var. Biz, kenti, kentin  dinamikleri ile  ortak akılla yönetmek istiyoruz. Zira buranın sıkıntılarını, hepimiz paylaşıyoruz” dedi.

Kent kirliliği, trafik ve sarsıntı hususlarındaki meselelere da değinen Özdemir, “Akıllarımızı birleştirelim. Yeni planlamalarla kentimizi çağdaş bir kent haline getirmek istiyoruz.  Bu maksadımıza ulaşmak içinde gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.
Ziyaretin bir kısmına Bursaspor idaresi de katılarak  Lider Özdemir ve Cavit Çağlar ile sohbet etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ