yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“Dikkat Nine Çıkabilir” prömiyerini yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın (İzBBŞT) yeni çocuk oyunu “Dikkat Nine Çıkabilir!” dünya prömiyerini yaptı.

“Dikkat Nine Çıkabilir” prömiyerini yaptı


İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın (İzBBŞT) yeni çocuk oyunu “Dikkat Nine Çıkabilir!” dünya prömiyerini yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın (İzBBŞT) yeni oyunu “Dikkat Nine Çıkabilir!”in dünya prömiyeri yapıldı. Prömiyer çocuklar ve ailelerin iştirakiyle İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde gerçekleşti. Mükafatı sonsuza dek hatırlanmak olan bir masal anlatma müsabakasına hazırlanan Nine’nin kıssasını bahis alan oyun, minik izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı. Oyunun kahramanı Nine’nin anlattığı masallara eşlik eden çocukların sevinci ile salon renkli manzaralara sahne oldu. 

Gösterimin akabinde tiyatro grubu dakikalarca ayakta alkışlanırken, çocuklar oyun kahramanlarına yönelik niyetlerini, kendileri için hazırlanan kağıtlara yazarak mektup kutularına attı. 
Elçin Fazilet ile Mustafa Can Yılmaz’ın rol aldığı “Dikkat Nine Çıkabilir!”in muharrir ve direktörlüğünü Ceren Demirel yaptı. Oyunun dramaturgisini Halil Ünsal, sahne dizaynını Anıl Işık, kostüm dizaynını Deniz Bilgili, ışık dizaynını Kaan Burmaoğlu yapıyor.

“Dikkat Nine Çıkabilir!” 18 ve 25 Şubat tarihlerinde İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde küçük tiyatroseverlerle bir ortaya gelmeye devam edecek. Oyunun biletleri kultursanat.izmir.bel.tr sayfası ve İzBBŞT bilet gişelerinden temin edilebilir.

Oyun hakkında
“Masallar kendini duyurmak ister dinleyen kulaklara. Mükafatı sonsuza dek hatırlanmak olan, nineler ortası bir masal anlatma yarışına katılacak Nine, yarışa katılmak için kendi masalını yazıyor! İzmir Kent Tiyatroları, müsabakaya hazırlanması için Nine’ye sahnesini açıyor ve Nine ile buluşmanız için sizleri de bekliyor. Gelmeniz Nine için çok önemli! Zira masalını anlatmadan hatırlayamıyor. Yardımcı olmak ister misiniz?”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ