yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Dilovası Hastane Yolu’nda 40 kirişin montajı tamam

Büyükşehir, “Dilovası Hastane Yolu Viyadük İmal Projesi’nde” şuana dek 40 kirişin montajını gerçekleştirdi. Yapıdaki ilerleme oranı yüzde 80 oldu

Dilovası Hastane Yolu’nda 40 kirişin montajı tamam


Kent merkezinde olduğu üzere öbür ilçelerde de muteber, kolay ve konforlu ulaşım ağını genişleten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi durmaksızın çalışıyor.

Bu bağlamda Büyükşehir’in Dilovası Devlet Hastanesi’ne inançlı ve konforlu ulaşım için projelendirdiği 935 metre uzunluğundaki yeni yol ile 212 metrelik köprü inşası tüm süratiyle devam ediyor. Büyükşehir tarafından ulaşım ağına kazandırılacak yeni yol ve devamındaki köprü vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak. Bölge sakinlerini metrelerce yol yapmaktan kurtaracak yeni yol, Dilovası Devlet Hastanesi’ne ulaşımı epey kolaylaştıracak.

 

212 METRE UZUNLUĞUNDA KÖPRÜ

Kocaeli genelinde yeni yollar ve köprüler inşa ederek vatandaşların hayatına paha katan Büyükşehir, alternatif tahlillerle kent içi trafiğini rahatlatacak ulaşım projelerine devam ediyor. Bu doğrultuda Büyükşehir, Dilovası Devlet Hastanesi’ne ulaşımını sağlayacak 935 metre uzunluğundaki yol üzerinde 212 metre uzunluğunda 14 metre genişlikte 6 açıklıklı bir de köprü inşa ediyor.

40 KİRİŞ TAMAM, 20 KİRİŞ DAHA

Üretimi tamamlanan 60 öngerilmeli kirişin 40’ının montajını köprü üzerine yapan yüklenici firma, kalan 20 kirişi ise önümüzdeki günlerde monte edecek.

Proje kapsamında bütün orta ayakların imalatını bitiren ve döşeme betonunu döken takımlar, köprü dışındaki bütün yolların şevlendirme, terasman ve yağmur suyu kanallarının imalatını tamamladı. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın sevk ve denetiminde devam eden çalışmaların en kısa vakitte tamamlanması planlanıyor.

İLERLEME ORANI YÜZDE 80

Proje tamamlandığında Dilovası Devlet Hastanesi’ne ulaşım daha inançlı ve konforlu hale gelecek. 935 metrelik 1×1 yol ve devamındaki 212 metre uzunluğundaki 6 açıklıklı 7 ayaklı köprü tamamlandığında ilçe sakinleri,

İstiklal Caddesi üzerinden hastaneye daha kısa müddette ulaşacak. İlçe köyleri ile birlikte Mimar Sinan ve Orhangazi mahallelerinde yaşayan vatandaşların hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak projede ilerleme oranı yüzde 80 düzeyine geldi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ