yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Doğayla Yaşam Akademisi’nden Başkan Aras’a Ziyaret

Muğla Büyükşehir Belediyesi, TED Üniversitesi, EGET Vakfı ve TOVAK Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Tabiatla Ömür Akademisi’ne katılan öğrenciler Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti.

Doğayla Yaşam Akademisi’nden Başkan Aras’a Ziyaret


“Kadın ve Ekoloji” temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Tabiatla Ömür Akademisi Muğla’nın Marmaris ilçesi Turunç Mahallesi’nde gerçekleşiyor. Sürdürülebilirlik konusunun farklı disiplinlerin bakış açısıyla iştirakçilere aktarıldığı, teorik eğitimler, saha seyahatleri ve uygulamalı etkinliklerle zenginleşen programda iştirakçilerin ekolojiye dair farkındalık geliştirmeleri hedefleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Başkanlığı’nın katkılarıyla hayat bulan programa 20 kız üniversite öğrencisi katıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, öğrencilerle birlikte vakıf liderleri Hasret Uzman, Ali Turan ve TED Üniversitesi’nden öğretim üyelerini makamında kabul etti.

Başkan Aras; “Önceliğimiz bayanlarımız ve çocuklarımız için hayata geçirilen hizmetler”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ziyarette; “Teması bayan ve ekoloji olan eğitim programı benim de çok ehemmiyet verdiğim bahisleri kapsıyor. Öğrencilerimizin farklı üniversitelerden ve farklı kısımlardan oluşturulmuş olması da çok hoş. Değerli hocalar eşliğinde düzenlenen bu eğitim çalışmalarının devamlılığını dilerim. Bu stil çalışmalarda üniversiteler, vakıflar ile işbirliği içerisinde ilerlemekten çok memnunum. Gelecek yıllarda da emsal çalışmaların devam edeceğine inanıyorum. Bayan ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığımız yeni kuruldu fakat çalışmalarına çok süratli başladı. Büyükşehir Belediyesi içerisinde oluşabilecek şiddetin önüne geçmek için “Şiddet Tavır Belgesini” imzaladık. Ben de iki kız babasıyım. Bu yüzden çocuk ve bayan alanı benim için çok özel.” dedi. Ayrıyeten eğitim programı hakkında detaylı bilgilerin paylaşıldığı ziyarette yeni ortak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde de bulunuldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ