yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Doğru Klima Kullanımı İçin 9 Öneri

Mevsim şartlarına nazaran hava sıcaklığını ayarlamak için sıkça tercih edilen klimalar, ömür konforu ve sıhhat açısından büyük ehemmiyet taşıyor.

Doğru Klima Kullanımı İçin 9 Öneri


Serinlemek, ısınmak ve nem denetimi sağlamak üzere birçok avantajı bulunan klima, yanlışsız kullanılmadığında teneffüs yolu rahatsızlıkları ve bakteri üretimi üzere olumsuz sonuçlara yol açarken kullanım ömrü de düşüyor. Bu sebeple klimayı şartlara uygun olarak kullanmak, hem daha sağlıklı bir ömür alanı hem de güç tasarrufu sağlıyor. Dünyanın en büyük klima üreticisi olarak bölümdeki küresel liderliğini sürdüren Gree Klima’nın Türkiye temsilcisi TLC Klima’nın Pazarlama ve Eser Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Filiz Doğan, hakikat klima kullanımı için 9 teklif paylaşıyor. 

 

İç yerlerin iklimlendirilmesinde değerli bir rol oynayan klima, yanlışsız ve istikrarlı hava sıcaklığını ayarlama noktasında sıkça tercih ediliyor. Konforlu ve sağlıklı bir hayat alanı yaratmak için kullanılan klima, sessiz bir çalışma ortamından uyku kalitesine, güç verimliliğinden denetimli nem oranı sağlamaya kadar birçok avantaj sunuyor. Fakat bu avantajlardan tam manasıyla yararlanabilmek için klimanın gerçek ve şuurlu kullanılması kritik kıymet arz ediyor. Klima yanlış kullanıldığında, teneffüs yolu hastalıkları, güç israfı, küf ve bakteri oluşumu üzere sıhhati tehdit eden çeşitli risklere yol açıyor. Bu nedenle, klimanın ülkü ve hakikat formda kullanılması, sağlıklı bir yaşama dayanak olmasının yanı sıra güç verimliliğini artırarak etraf dostu bir kullanıma imkan tanıyor. Gree Klima Türkiye temsilcisi TLC Klima’nın Pazarlama ve Eser Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Filiz Doğan, hakikat klima kullanımı için tekliflerde bulunuyor.

 

“Doğru Klima Kullanımı Hem Kişisel Konfor Hem de Etraf İçin Büyük Fark Yaratır”

Filiz Doğan, “Klima dendiğinde akla birinci serinlemek ve ısınmak gelse de hayat kalitesini değerli derecede artıran temel bir gereksinim olarak tanımlamak çok daha gerçek. Bu sebeple gerek meskende gerek çalışma ortamlarında gün çok temasta olduğumuz klimaları şuurlu bir halde kullanmak gerekir. Klimalar, sağladığı sıcaklık istikrarının yanı sıra birçok açıdan titizlikle değerlendirilmeli. Etraf dostu özellikler, akıllı denetim sistemleri, sıhhate uygun işlevlerle geliştirilmiş çağdaş klimalar, her yaş kümesinin rahatlıkla tercih edeceği entegre tahliller sunar. Böylelikle aygıt performansıyla birlikte sağlıklı hayat konforu da kıymetli ölçüde artar. Unutmamalıyız ki klimaların hakikat kullanımı hem kişisel konfor hem de etraf için büyük bir fark yaratır. Biz Gree Klima olarak, klimanın temel bir gereksinim olduğu anlayışından hareketle tüm klimalarımızı etrafa ve sıhhate hassas özelliklere sahip gelişmiş teknolojik işlevlerle üretiyoruz. Tüm operasyonel süreçlerimizi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor ve tüketicilerimizin kaliteli bir kullanıcı tecrübesi yaşaması için her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Gerçek klima kullanımı için tüketicilerin diikkat etmesi gereken değerli husuları ise şöyle sıralayabiliriz: 

 

1. Gerçek Sıcaklık AyarıKlimaları yaz aylarında 24-26 derece ortasında, kış aylarında ise 20-22 derece ortasında ayarlamak güç tasarrufu ve sıhhat açısından en uygun sıcaklık aralığını sunar. Çok soğuk ya da çok sıcak ayarlar, klima çarpmasına ve teneffüs yolu rahatsızlıklarına yol açabilir.

 

2. Nem Denetimi: Klimalar, ortamın nem istikrarını koruyarak konforlu bir hava sağlar. Bilhassa yaz aylarında nem oranını azaltarak ferah bir ortam yaratılabilir. Bu sayede terleme ve bunaltıcı sıcaklıklar önlenmiş olur.

 

3. Tertipli Paklık ve Bakım: Klima filtrelerinin nizamlı olarak temizlenmesi, bakteri ve toz birikimini önler. Böylelikle teneffüs yolu hastalıklarının ve alerjilerin oluşma ihtimali azalır. Gree Klima’da da bulunan ‘kendi kendini temizleme özelliği’, aygıtta oluşabilecek bakteri ve küfleri tek tuşla önlemeyi mümkün kılar. 

 

4. Sessiz ve Kesintisiz Çalışma: Klimanın sessiz çalışması, uykunun bölünmesini engelleyerek daha huzurlu bir uyku tecrübesi sağlar. Elektrik kesintileri sonrasında da klimanın tıpkı ayarlarla çalışmaya devam etmesi konforlu bir kullanıcı tecrübesine imkan tanır.

 

5. Akıllı Denetim Sistemleri: Modern klimalar, uzaktan kumanda edilebilme ve Wi-Fi yardımıyla telefon uygulamalarıyla denetim edilebilme özelliklerine sahip. Akıllı denetim sistemleri sayesinde klima, kumanda kaybolsa bile telefon üzerinden denetim edilebilir. 

 

6. Sıhhat Dostu Özellikler: Klimaların işlevsel filtreleri, Cold Plasma ve UV ışığı ile negatif iyonları, bakteri ve virüsleri hapsedebilme, nem sensörleri ile ortamın nem oranını dengeleyebilme üzere sıhhat dostu özelliklere sahip olması kıymet taşır. Bu sayede klimalar makus kokuları ve mantar oluşumunu da önleyerek sağlıklı bir hava sağlar.

 

7. Güç Verimliliği: Yüksek güç verimliliğine sahip klimalar, tabiatın korunmasına katkıda bulunur. 9.0 SEER üzere yüksek güç verimliliği kıymetlerine sahip klima modelleri, güç tasarrufu sağlarken etrafa hassas bir seçenek olarak ön plana çıkar.

 

8. Etraf Dostu Teknolojiler: Yüksek güç verimliliğinin yanı sıra çevreye hassas klima kullanımı da tabiatın korunmasına katkı sağlar. Yeşil teknolojilerle donatılmış klimalar karbon ayak izinizi azaltır ve sürdürülebilir bir dünya için değerli bir adım atar.

 

9. Gelişmiş Konfor İşlevleri: Klimanın konforlu bir kullanım tecrübesi sunması için birçok bilhassa donatılması gerekir. Bunların başında gelen güç tasarrufu modu, güç verimliliği sağladığı üzere maliyet açısından da uygun bir seçenek olarak öne çıkar. Çocuk kilidi modu, kumanda üzerinde yanlış tuşlamayı önleyerek klima ayarlarının bozulmasını önler. Aygıtın kendi kendini kurutmasını sağlayan X-Fan, bakteri ve küf oluşumunu azaltarak sağlıklı havayı takviyeler. Uyku modu, klimanın sessiz halde çalışarak konforlu bir serinlik sunmasını sağlarken I-Feel modu ise ortam sıcaklığını algılayarak en ülkü serinliği otomatik olarak ayarlar. Fiyatsız bir hizmet olan Wi-Fi Modu, kumanda kaybolsa bile klimanın telefon üzerinden denetim edilmesine imkan tanır. Pak hava özelliği olarak bilinen Sıhhat Modu, bakteri, virüs, mantar, makûs koku üzere etmenleri dışarıda fiyat. Multi işlevsel filtreler ise havanın taze ve istikrarlı üflenmesini sağlayarak canlıların nefesini dayanaklar. Gree Klima, bir klimada olması gereken tüm gelişmiş işlevleri aygıtlarında bulundurarak üst seviye bir konfor sağlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ