yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Kadın Sağlığına Destek

Dokuz Eylül Üniversitesi, kadın sağlığı konusunda sunduğu desteklerle öne çıkıyor. Kadınları bilinçlendirme ve sağlık hizmetlerine erişim konusunda önemli çalışmalar yapıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Kadın Sağlığına Destek

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), sağlık yatırımlarına bir yenisini ekledi. Kadın ve toplum sağlığının korunmasına yönelik önemli bir adım olarak DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi bünyesinde, ‘Kadın Genital Sistem Kanserleri Tarama Polikliniği’ hizmete alındı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açılışı yapılan poliklinikte, kadınlarda sık görülen dört farklı genital sistem kanser türlerinin ve jinekolojik hastalıkların taraması yapılacak.

Poliklinik Açılış Törenine Yoğun Katılım

Poliklinik Açılış Törenine Yoğun Katılım

Türkiye’nin köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir’in Balçova ilçesindeki Araştırma Uygulama Hastanesi’nde hizmete alınan ‘Kadın Genital Sistem Kanserleri Tarama Polikliniği’ açılış töreninde bir araya geldi. DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak ve birçok önemli konuğun katılımıyla gerçekleşen törende, kadın sağlığına yönelik kritik bir hizmetin başlangıcı yapıldı.

Hizmet Kapsamı ve Önemi

DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sefa Kurt, poliklinik bünyesinde kadınlarda sıklıkla görülen dört farklı kanser türünün taramasının gerçekleştirileceğini belirtti. Bu kanser türleri rahim ağzı kanseri, rahim kanseri, yumurtalık kanseri ve meme kanseridir. Poliklinikte gerçekleştirilecek kontrollerle erken teşhis ve tedavi süreçlerine destek olunacak.

  • Birimde yapılacak taramalar sonucunda hastalara uygun tedaviler uygulanacak.
  • Kadın Genital Sistem Kanserleri Tarama Polikliniği, İzmir ve çevresinde benzersiz bir hizmet sunacak.
  • Birim, jinekolojik kanser türlerine yönelik tarama ve aşılama çalışmalarını destekleyecek.
author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ