yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Dönüşümde Gelecek Var: Akbanklıların Ofis Eşyaları Okul Mobilyalarına Dönüşüyor

Stratejisinin kalbine sürdürülebilirliği koyan Akbank, ölçeği ve kapsamı ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ileri dönüşüm projelerinden birine imza atıyor.

Dönüşümde Gelecek Var: Akbanklıların Ofis Eşyaları Okul Mobilyalarına Dönüşüyor


‘Dönüşümde Gelecek Var’ projesi ile renovasyon sürecindeki Akbank Genel Müdürlük binasında fonksiyonunu tamamlayan mobilyalar ileri dönüşüm ile yeni bir form ve kullanım alanı kazanıyor.

Akbank’ın İskenderun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurduğu ileri dönüşüm atölyesinde ofis mobilyaları, anaokulu çocukları için masa, dolap, sandalye ve kütüphaneye dönüşüyor. Proje ile bugüne dek 6 Şubat sarsıntılarından etkilenen bölgedeki 304 okula, lise öğrencilerinin ileri dönüşümle ürettiği 4.200 modül eşya kazandırıldı. 

 “Sürdürülebilirlik insan için” vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren Akbank, renovasyon sürecinde olan Genel Müdürlük binasında fonksiyonunu tamamlayan mobilyalarını ileri dönüşüm tekniği ile okul eşyalarına dönüştürüyor. ‘Dönüşümde Gelecek Var’ projesi ile Akbanklıların ofis mobilyaları, İskenderun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğinde tekrar hayat buluyor. 

Proje kapsamında İskenderun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir ileri dönüşüm atölyesi kuran Akbank, öğretmenlerinin liderliğinde lise öğrencileri ile sürdürülebilir mobilya üretimi yapıyor. Bu atölyede sınıf, oyun odası ve kütüphane kullanımı için ileri dönüştürülen mobilyalar, zelzele bölgesinde çeşitli okulların mobilyalarının yenilenmesine ve öğrencilere daha güzel eğitim imkanları sağlanmasına hizmet ediyor.

İleri dönüşümle 304 okula 4200 okul mobilyası

Dönüşümde Gelecek Var projesinin birinci kademesinde ileri dönüştürülen yaklaşık 4.200 okul mobilyası Hatay başta olmak üzere 6 Şubat sarsıntılarından etkilenen bölgedeki 304 ana okuluna dağıltıldı. Böylelikle Akbank Genel Müdürlük binasından çıkan ofis mobilyaları, 156 bin öğrencinin kullanımı için ileri dönüştürülmüş oldu. Gaye; ileri dönüşüm ile toplamda 10 bine yakın mobilya üreterek 650 okulda 290 bin öğrenciye ulaşabilmek.

Bu projenin Akbank’ın insan odaklı sürdürülebilirlik stratejisinin bir yansıması olduğunu belirten Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç; “Akbank olarak sürdürülebilirliğin etraf için olduğu kadar insan için olduğuna inanıyoruz. Sürdürülebilirlikte farkındalık devrinin bittiğini artık yarar yaratma, harekete geçme vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Akbank Genel Müdürlüğü’nün yaklaşık 2 yıl evvel başlayan mimari dönüşüm projesini de  bu doğrultuda sürdürülebilirlik vizyonumuzla uyumlu ve beşere yarar sağlayacak formda tasarladık. Fonksiyonunu tamamlayan ofis mobilyalarımız ile Türkiye ve Avrupa’nın alanında en büyük ve kapsamlı ileri dönüşüm projelerinden birini başlattık.

Dönüşümde Gelecek Var projemiz ile ofislerimizde misyonunu tamamlamış bir masa, öğrencilerin kitaplarını taşıyan bir dolaba yahut yaratıcılıklarını sergiledikleri bir aktiflik masasına dönüşüyor. Üretim sürecinde İskenderun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilere ileri dönüşüm tekniği ve hünerleri kazandırırken tekrar sarsıntı bölgesindeki yüz binlerce çocuğumuzun da eğitime başlangıç tecrübelerini kolaylaştırıyor ve zenginleştiriyoruz. 6 Şubat 2023 tarihinden bu yana bölge için eğitimden finansal sıhhate pek çok farklı alanda yürüttüğümüz çalışmaları Dönüşümde Gelecek Var ile güçlendirmiş olduk. Proje sonunda deprem bölgesinde muhtaçlık sahibi toplam 650 okula 10 bine yakın mobilya dağıtmayı hedefliyoruz” dedi.

Akbank İleri Dönüşümde de Gençlerle İlerliyor

Akbank, uzun yıllardır gençlerin geleceğe hazırlanmasında yanlarında yer alıyor. Gençlerin yeni kuşak yetenekler kazanmaları, gönüllülük ile ömürde etkin rol almaları ve finansal sıhhatlerini müdafaaları için çalışıyor. 

Akbank’ın ‘geleceğin mimarı’ olarak gördüğü gençler, ‘Dönüşümde Gelecek Var’ projesinde de değerli bir rol oynuyor. İskenderun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Akbank’ın kurduğu atölyede hem ileri dönüşüm alanında teknik ve pratik bilgiler öğreniyor hem de birinci iş tecrübelerini kazanıyor. Lise öğretmenlerinin rehberliğinde gençler, Akbank’ın teşebbüsüne katkı sağlayarak, kendilerinden sonraki jenerasyonun eğitimine, etrafa ve iktisada ortak bir kıymet kazandırıyor.

Hem Topluma Hem Etrafa Katkı

Dönüşümde Gelecek Var projesi, yarattığı toplumsal tesirin yanı sıra kaynakların verimli kullanımını da teşvik ediyor. Bu proje ile şimdiye dek 486 varil petrol kullanımı ve 3,5 milyon litre su tüketimi önlenirken 209 ton karbondioksit salınımının önüne geçildi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim