yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

DSÖ, A(H5N2) Virüsünden İlk Ölümü Onayladı

DSÖ, Meksika’da A(H5N2) virüsüne yakalanan bir kişinin öldüğü bilgisini doğrulayarak virüsün kaynağının şimdi bulunmadığını söyledi.

DSÖ, A(H5N2) Virüsünden İlk Ölümü Onayladı

A (H5N”) Virüsü Nedir ? Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ), Meksika’da kuş gribinin bir alt tipi olan A(H5N2) virüsü nedeniyle birinci ölümcül olayın meydana geldiğini resmi olarak onayladı.

DSÖ’den yapılan açıklamada, Meksika sıhhat otoritelerinin, A(H5N2) virüsü ile enfekte olmuş ve mevtle sonuçlanan bir hadiseyi doğruladığı bildirildi. Bu hadise, dünya genelinde laboratuvar testleriyle doğrulanmış ve insanlarda görülen birinci A(H5N2) hadisesi olarak kayıtlara geçti.

DSÖ: Nasıl bulaştığı şimdi bilinmiyor!

Vakanın kaynağı şimdi belirlenememişken, Meksika’daki kümes hayvanlarında A(H5N2) virüsünün varlığının daha evvel rapor edildiği hatırlatıldı. Virüsün insanlara nasıl bulaştığı şu an için bilinmiyor. Milletlerarası Sıhhat Tüzüğü’ne nazaran, yeni bir tıp olan A(H5N2) virüsünün insanlarda enfeksiyona neden olması, halk sıhhati açısından yüksek risk potansiyeli taşıyor. Fakat mevcut bilgilere dayanarak DSÖ, bu virüsün genel nüfusa yönelik riskini “düşük” olarak kıymetlendiriyor. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim