yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Dünya Epilepsi Günü Etkinlikleri

Dünya Epilepsi Günü etkinlikleri epilepsi farkındalığını artırmayı amaçlayan etkinliklerle dolu. Farklı aktiviteler ve bilgilendirici programlarla epilepsi hakkında bilgi edinmeye davetlisiniz.

Dünya Epilepsi Günü Etkinlikleri

Türkiye Mor Işıkla Aydınlandı

Dünya genelinde en sık rastlanan nörolojik hastalıklardan biri olan epilepsiye dikkat çekmek amacıyla her yıl Şubat ayının ikinci pazartesi günü kutlanan Dünya Epilepsi Günü’nde, Türkiye’nin sembol yapıları mor renk ile aydınlatıldı.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin Farkındalık Kampanyası

Epilepsi hastalarının sosyal hayatlarındaki ön yargılara dikkat çekmek için sekiz yıldır “Epilepsi İçin Bak” farkındalık kampanyasını sürdüren Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, 12 Şubat Dünya Epilepsi Günü kapsamında önemli bir girişimde bulundu.

Ülkemizdeki Epilepsi Hastaları

Beynin normal faaliyetlerini sürdürmesini sağlayan elektriğin aşırı artması sonucu ortaya çıkan epilepsi hastalığı, dünya genelinde her 100 kişiden birini etkiliyor. Ülkemizde ise yaklaşık olarak 1 milyon epilepsi hastası bulunmaktadır.

Toplumsal Farkındalığı Artırmak

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Nerses Bebek, toplumsal farkındalığı artırmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Epilepsi hastalarının normal bir yaşam sürebileceklerini vurgulayarak, toplumun bu konuda bilinçlenmesi gerektiğini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ