yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Dünyanın en büyük teknoloji festivali yarışmacıları için başvuru zamanı

Ege Üniversitesinin akademik paydaşı olduğu dünyanın en büyük teknoloji yarışlarına mesken sahipliği yapan TEKNOFEST 2024’ün yarışmacı müracaatları başladı. 

Dünyanın en büyük teknoloji festivali yarışmacıları için başvuru zamanı


Ege Üniversitesinin akademik paydaşı olduğu dünyanın en büyük teknoloji yarışlarına konut sahipliği yapan TEKNOFEST 2024’ün yarışmacı müracaatları başladı. Her yıl bir evvelki yıla nazaran daha fazla yarış kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışları olan TEKNOFEST teknoloji müsabakaları; 46 ana, 117 alt kategoride düzenlenecek. Müracaatlar 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Türkiye’deki teknoloji ve inovasyon ekosistemini desteklemek maksadıyla başlatılan TEKNOFEST 2024 için müracaatlar başladı. Ulusal teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kurum ve kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen bu tertip,  

havacılık ve savunma alanlarına yönelik araştırma geliştirmeye büyük kıymet veriyor. Ülkemizin üreten ve teknolojiyi kullanabilen beyin gücüne muhtaçlığı bulunuyor. TEKNOFEST bu noktada, yeni kuşağın ilgisini bu alanlara yönlendirme konusunda başat rol oynuyor. Gençlerin hayallerini gerçekleştirmesi için farklı disiplin ve kategorilerde yarışlar düzenliyor. Ulusal Teknoloji Atılımını gerçekleştirme maksadına katkı sağlamak için başlatılan bu tertibin artık dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliği haline geldiğini, ülkede sathında olduğu üzere üniversitemiz öğrencilerinin de müsabakalara ilgilerinin giderek arttığını tabir etmek isterim” dedi.  

         “Tüm birimlerimizle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz”

Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST 2024’ün Adana’da gerçekleştirileceğini tabir eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Dünyanın en büyük teknoloji müsabakalarına konut sahipliği yapan bu dev tertibin yarışmacı müracaatları başladı. Ege Üniversitesi olarak tüm birimlerimizle ve gücümüzle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Proje geliştiren başta öğrencilerimiz olmak üzere her bir mensubumuzun gereksinim duyduğu her türlü takviyesi veriyor, heyecanlarını paylaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Ulusal Teknoloji Atılımı vizyonunun en değerli göstergesi olan TEKNOFEST organizasyonunda  bu sene  daha çok kadroyla yer alacağız. Tam akreditasyona sahip, öğrenci odaklı, araştırma üniversitemizin bilim ve teknoloji grupları yarışa disiplinler ortası bir konseptle hazırlanıyorlar. Projelerinde geleceğin teknolojilerine odaklanıyorlar. Müracaatlarımızı yapıyoruz. Başta üniversitemiz mensupları olmak üzere tüm teknoloji tutkunlarını şimdiden Adana’ya davet ediyorum” dedi.

Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ana yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin takviyeleriyle düzenlenen TEKNOFEST 2024’te;  Roket, Model Uydu, Sıhhatte Yapay Zekâ, Biyoteknoloji İnovasyon, Endüstride Dijital Teknolojiler, Uçan Otomobil Simülasyonu, Eğitim Teknolojileri, Robotaksi Binek Otonom Araç, Tarım Teknolojileri, Savaşan İHA, Çip Tasarım Yarışı üzere gençlerin ilgiyle takip ettiği 46 farklı teknoloji yarışı düzenlenecek. 2023 teknoloji müsabakalarından farklı olarak TEKNOFEST 2024 kapsamında Kablosuz Haberleşme, Blok Zincir, Hava Savunma Sistem Teknolojileri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışları ise birinci kez müracaata açılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ