yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

DZD Teknoloji, Dijital Kanallarda Tek Çözüm Ortağı olma hedefi ile, DoKa – bulut tabanlı uçtan uca kanal çözümünü hayata geçirdi.

DZD Teknoloji, son beş yıldır finans kesiminde, müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşımla, yüksek kaliteli proje ve bakım hizmetleri sunarak ondan fazla farklı banka ve portföy şirketine hizmet vermiştir. Artık ise, yeni eseri DoKa’yı duyurmaktan heyecan duyuyor.

DZD Teknoloji, Dijital Kanallarda Tek Çözüm Ortağı olma hedefi ile, DoKa – bulut tabanlı uçtan uca kanal çözümünü hayata geçirdi.

DoKa, taşınabilir uygulamalar, internet bankacılığı ve davet merkezi tahlillerinin yanı sıra, dijital müşteri edinimi ve APIGateway aracılığıyla kurumun iç ve dış dünyayla ilişkisini sağlayan, 360 derece dijital tahlil teknolojisidir. Bulut tabanlı yapısıyla geleceğe yönelik teknolojileri de kapsama alan DoKa, her ana bankacılık sistemine ahenk sağlayan mimarisi ile dalda fark yaratıyor.

DZD Teknoloji, 2019’dan beri bankacılık ve finans kesiminde müşteri memnuniyetini sağlayarak yüksek kaliteli bakım ve projelendirme hizmetleri sunuyor. 2023’te TÜBİTAK Ar-Ge dayanağıyla başladığı çalışmaların meyvesi olan dijital kanal tahlili DoKa’yı hayata geçirdi. Bölümdeki çoklu tedarikçi yapıların neden olduğu uzun implementasyon müddetlerini ve yüksek maliyetleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bulut tabanlı bir tahlil olan DoKa, dijital dönüşüm isteyen kurumların kanal ön yüzlerini, tekil bir tecrübe sunarak sadeleştiriyor.

DoKa eser ailesi, kurumların günlük işlerini kolaylaştıran dijital onay üzere, dijital dönüşüm araçlarını da içerir. DoKa eser ailesinin modüler yapısı sayesinde, alt eserlerin tamamı başka ayrı çalışabilir. DoKa DoB, NFC ve imajlı görüşme teknolojilerini içererek müşterilere tek bir tahlil ortağı aracılığıyla pürüzsüz bir süreç sunar. DoKa-API gateway ise kurumların dış dünyayla ilişkisini kolaylaştırır.  Bulut tabanlı tahlillerde, yönetilebilir servisleri de içeren bir eser ve hizmet seti ile, DoKa eser ailesi DZD’yi tek dijital tahlil ortağı olarak güçlendirir.

DZDTech Kurucu Ortağı İbrahim Gökal: “DZD Teknoloji olarak, dijitalleşme seyahatinde müşterilerimize en uygun tahlilleri sunmak için daima kendimizi geliştiriyoruz. DoKa eserimizle, finans ve finans dışı bölümlerde dijital dönüşümü desteklemek için tek tahlil ortağı olmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini aşmak ve kesimdeki yerimizi güçlendirmek için ArGe çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yapay Zeka tabanlı yeni eserimiz üzerinde de çalışıyoruz.” diye belirtti. 

Finans dalında, klasik ve dijital bankaların yanı sıra, portföy idare şirketleri ve faktoring şirketlerini de tesir alanına almayı hedefleyen DZD Teknoloji, 2025 ve takip eden yıllarda yazılım ihracatına katkıda bulunmayı maksatları ortasına eklemiş bulunuyor. 

DZD Teknoloji, COO ve Deputy CEO Hasret Atan: “Stratejik yol haritamızı yurtdışını hedefleyecek biçimde tasarladık. Türkiye’nin ve DZD’nin yazılım kalitesini dünyaya duyurmak istiyoruz. DZD’nin büyümesini 2024 ve takip eden yıllarda DoKa ekseninde olmasını bekliyoruz. Hala start-up ruhunu kaybetmemiş bir scale-up olarak, büyüme trendimizi üst taraflı devam ettireceğiz” diye belirtti. 

AI Tabanlı Eserlerle Dijital Tahlil Teknolojileri Üretmeye Devam Edecek

DZD Teknoloji, geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam edecek ve AI tabanlı yeni eserler üzerinde çalışmalarını sürdürecek. Finans bölümünde yenilikçi tahlilleri ve sürdürülebilir bankacılık eserleriyle öncü pozisyonunu koruyan DZD Teknoloji, inovatif fikirler ve geniş bilgi birikimiyle dijital dönüşüm için bölüme taraf vermeye devam edecek. 

Yalnızca eserlerde değil, çalışma modeli ile de inovatif: 

Hızlı implementasyon tezinin gerisinde, çevik çalışma ve çalışan verimliliği olduğunu belirten DZD Teknoloji, son 1 yıldır 4 gün çalışma modeli uyguluyor. 

Bu model, hem çalışan memnuniyetini artırıyor hem de üretim kapasitesini azaltmadan daha verimli bir çalışma ortamı yaratıyor. Bu sayede daha süratli ve çevik bir halde projelerini tamamlıyor ve müşterilerine süratli implementasyon vaadi sunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ