yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Eczanede Şiddet !

Eczanede şiddet ! İstanbul Kartal’daki Eczacı Mustafa Erbaş, eczaneye gelen bir şahıs tarafından fizikî şiddete maruz kaldı. 

Eczanede Şiddet !

Eczanede şiddet ! İstanbul Kartal’daki Eczacı Mustafa Erbaş, eczaneye gelen bir şahıs tarafından fizikî şiddete maruz kaldı.

Türk Eczacıları Birliği eczacının iş göremezlik raporu aldığını belirterek,   Son devirde meslektaşlarımızın uğradığı şiddet olaylarındaki artış kıymetli boyutlara ulaşmış durumdadır. Halk sıhhati hizmeti sunan, birinci basamak sıhhat danışmanı olan meslektaşlarımızın maruz kaldıkları şiddet olaylarını kınıyoruz. Yetkilileri bir an evvel gereken tedbirleri almaları konusunda bir sefer daha vazifeye davet ediyoruz. Türk Eczacıları Birliği olarak atağa uğramış meslektaşımıza, eczane çalışanlarımıza ve tüm topluluğumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” formunda açıklama yaptı.

Yanlış Halk Sıhhati Politikaları

CHP Sıhhat Bakanlığından Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, ise şiddetin boyutlarının eczacılara kadar uzandığını belirterek, “Yanlış sıhhat siyasetleri ile birlikte yüksek enflasyon, artan fiyatlar ve cezasızlık siyasetleri gece gündüz #halksağlığı hizmeti veren eczacılarımızı maksat haline getirdi. Yaşanan şiddeti kınıyor, faillerin bir an evvel cezalandırılmalarını bekliyor, şiddet mağduru eczacımıza, çalışanlarına ve #eczacılık topluluğuna geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi. 

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim