yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Efeler Cumhuriyet İlkokulu’nun öğrencileri ve öğretmenleri, derslerini Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Mimar Sinan Mahallesi’ndeki fidanlığında işledi

Fidanlıktaki derste hem fidan dikmeyi hem de bitkilerin gelişim süreçlerini yerinde öğrenen çocuklara Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın çalışanları de eşlik etti.

Efeler Cumhuriyet İlkokulu’nun öğrencileri ve öğretmenleri, derslerini Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Mimar Sinan Mahallesi’ndeki fidanlığında işledi


Çocukların ferdî gelişimleri için kent genelinde çeşitli faaliyetler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, bu defa de ilkokul öğrencilerini Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan fidanlıkta konuk etti.

Öğrenciler, derslerini toprağa ve bitkilere dokunarak yaptı. Bir taraftan fidan dikimini öğrenen çocuklar, bir taraftan da fidanların gelişim süreci, serada yetişen bitkiler ve yetişme şartları bahislerinde eğitim aldı, doğayı korumak konusunda bilinçlendi. Minik öğrencilerin ders sonunda diktikleri çiçekler, Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine armağan edildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, çocukların gelişim sürecinde toprağın ve tabiatın değerine dikkat çekerek Büyükşehir Belediyesi’nin fidanlıklarında öğrencileri konuk etmekten memnuniyet duyduklarını tabir etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ