yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Efes Selçuk Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Deppo Efes, yeni sezon için kapılarını açmaya hazır

Lider Filiz Ceritoğlu Sengel: Tarım İktisadının Bel Kemiği ile Gurur Duyuyoruz

Efes Selçuk Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Deppo Efes, yeni sezon için kapılarını açmaya hazır

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Deppo Efes’in her yıl geliştirdikleri ve güçlendirdikleri faaliyetleri hakkında konuşarak, “Tarım kenti Efes Selçuk’un ve bölgemizin tarım iktisadının bel kemiği olan Deppo Efes ile gurur duyuyoruz. Önümüzdeki periyotta de çiftçilerin ve tarım iktisadının tüm paydaşlarının muhtaçlıklarını karşılayarak onları güçlendiren uygulama ve projelere devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

Deppo Efes, Selçuklu üreticilerin yanı sıra Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren üretici firmalar için de büyük kıymet taşıyor.

Deppo Efes’in dönem öncesi hazırlıkları ortasında oda paklığı, alan paklığı, çizgilerin belirlenmesi, aygıtların genel bakımı, paletlerin düzenlenmesi üzere ayrıntılı süreçler yer alırken, bilhassa kıymetli ziraî eserlerden biri olan şeftalinin erkenci çeşitlerinde hasat başlamadan evvel üreticilere ve firmalara gerekli hizmetlerin sağlanması için tüm tedbirler alındı.

Deppo Efes, 40.000 m² alanın içerisinde 14.000 m² kapalı alan ve 25 adet soğuk hava deposu ile yaklaşık 10.000 ton meyve depolama kapasitesine sahip bir soğuk hava işletmesi olarak faaliyet gösteriyor. Bu kapasite, tarım kenti Efes Selçuk’ta meyveciliğin gelişimi için stratejik bir ehemmiyete sahip. Dönemin başlamasıyla birlikte Deppo Efes, bölgedeki üreticilerin ve firmaların gereksinimlerini karşılamak için tam donanımlı bir halde bu yaz döneminde da hizmet vermeye hazır durumda.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ