yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Efes Selçuk Hıdırellez coşkusunu İsabey Mahallesi’nde düzenlenen şenlikle yaşadı. Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen şenlik coşku ve neşe içinde geçti

Baharın müjdecisi, bolluk ve rahmetin sembolü Hıdırellez kutlamaları Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in Roman Bandosu eşliğinde alana girmesiyle başladı. Şenlik alanına gelen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Hıdırellez ateşinden atladı.

Efes Selçuk Hıdırellez coşkusunu İsabey Mahallesi’nde düzenlenen şenlikle yaşadı. Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen şenlik coşku ve neşe içinde geçti


Ağır iştirakle geçen şenlikte İsabey Mahallesi gençlerinden oluşan Roman Ritim Kümesi ve Roman Dans Kümesi performanslarıyla beğeni topladı.

Gösterilerin akabinde sahneye çıkan belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel her iki kümeye da teşekkür ederek; “Öncelikle şunun söylemek istiyorum. Az evvel iki başka kümenin performanslarını izlediniz.  Bunlardan bir tanesi ritim kümesiydi. Artık Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde İsabey Mahallesi’nin yetenekli gençlerinden kurduğumuz bize ilişkin olan, bizim insanlarımızdan olan ritim kümemiz var. Yeniden Roman Halk Dansları Kümemiz var. Her iki kümemizin performansları da efsaneydi” dedi.

Hıdırellez’in baharın gelişini müjdelediği kadar bolluk ve rahmetin sembolü olduğunu da belirten Lider Ceritoğlu Sengel; “Her vakit şunu söylüyorum; bir ortada yaşama kültürünü en hoş gerçekleştiren ilçelerden bir tanesiyiz. Baharın rahmeti hepimizin üzerinde olsun. Huzur, barış, memnunluk içerisinde geçecek bir devir olsun” dedi.

Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Şenliği Ümmiye Konseri ile devam etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ