yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Efes Selçuk’ta İlaçlama Çalışmaları: Büyükşehir Belediyesi’nden Tam Destek!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan hava sıcaklıkları ve neme bağlı olarak sivrisineklerin çoğalmasıyla ilgili uğraşta için kıymetli adımlar atıldı.

Efes Selçuk’ta İlaçlama Çalışmaları: Büyükşehir Belediyesi’nden Tam Destek!


Efes Selçuk Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağıyla sivrisineklerin üreme alanı olan Küçük Menderes ve Pamucak bölgesindeki su birikintileri, gölet, bataklık ve sazlık alanlarda drone ile ilaçlama çalışması yaptı.

Drone ile ilaçlama çalışması yapılırken İzmir Büyükşehir Belediyesi gruplarına takviye veren Veteriner Doktor Mehmet Hür Öztürk; “Kullanılan ilaç büsbütün biyolojik bir ilaçtır. Yalnızca sivrisinek larva formuna tesir ederek yarar alabileceğimiz kararına vardık. İzmir Büyükşehir Belediyesi takımlarına dayanaklarından ötürü teşekkür ederiz” dedi.

Doğaya ve etraf sıhhatine ziyanı olmayan, yalnızca sivrisinek larvalarına tesir ederek arı ve öteki uçarlara ziyan vermeyen ilaçlama tekniği belli aralıklarla devam edecek. Yaz boyunca sinek ve haşere problemini denetim altına alınacağını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri,  bu kapsamlı çalışmalar sayesinde, bölgedeki vatandaşların yaz aylarını sinek ve haşere sorunu yaşamadan geçirmesini hedefliyor.

Efes Selçuk halkının rahat ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmesi için ilaçlama çalışmalarına yoğunluk veren Efes Selçuk Belediyesi, birebir vakitte ilaçlama araçları ile sistemli olarak tüm yeşil alanlarda, cadde ve sokaklarda gece ilaçlamaları yapmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim