yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Efsane filminden efsane gala

Yapımcılığını Aytaç Ağdağ’ın imalini Aytaç Medya ve Tepe Üretim’in üstlendiği, senaryo ve direktör koltuğunda Selçuk Aydemir’in oturduğu ‘Efsane’ sinemasının galası yapıldı.

Efsane filminden efsane gala


Yapımcılığını Aytaç Ağdağ’ın üretimini Aytaç Medya ve Tepe Üretim’in üstlendiği, senaryo ve direktör koltuğunda Selçuk Aydemir’in oturduğu ‘Efsane’ sinemasının galası yapıldı.

Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, İhtilal Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder üzere başarılı oyuncuların yer aldığı merakla beklenen Efsane sineması 3 bin kişilik iştirakle Şiddetli PSM’de yapıldı. Her salonda bol bol kahkahaların duyulduğu Efsane sinemasına ilgi büyük oldu.

 

Bir oyuncu için ikiz oynamak lüks

Efsane sinemasında Sadık ve Özgür karakterine hayat veren Ahmet Kural, “Güzel bir sinema çektik. Asıl efsane Serdar abi. Bizim için Serdar Gökhan efsane bir isimdir. Üretimcimiz Aytaç Ağdağ’a çok teşekkür ediyoruz. Bir oyuncu için ikiz oynamak çok eğlenceli ve lüks bir şey” dedi.

 

Çorumlulara teşekkür ederiz

Ahmet Kural’ın babası Fırtına Faruk’u canlandıran Cengiz Bozkurt, “Bütün Çorum halkına, Kargılılar, Hacıhamzalılara Osmancıklılara çok teşekkür ederiz. Bizi kendilerinden gördüler. Selçuk (Aydemir) beyin hayallerinin içinde olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

 

Bundan sonra kelam seyircinin

Efsane sinemasına kalemi ile hayat veren direktör Selçuk Aydemir, “Bütün oyuncu arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Bize bu imkânı sağlayan Aytaç Medya ve Tepe Üretime da çok teşekkür ederim. Biz sineması yaptık bundan sonrası da seyirciniz. Umarım beğenilir” diyerek teşekkür etti.

 

Hayranı olduğum isimle çalıştık

Aytaç medyanın sahibi Aytaç Ağdağ, “Medya işine birinci Dilberay sinemasına ortak üretimci olarak başladık. Peşinden büyük hayaller kurduk, bu büyük hayalleri Selçuk Aydemir’le gerçekleştirdik. Matematik zekâsı tartışılmaz bir de üzerine sözel zekası eklenince ortaya dayanılmaz bir iş çıktı. İkisi bir ortada olması çok değerli. Hayranı olduğum şahısla bir arada çalışmak, olağanüstü. Tüm oyuncu takımı hepsi birbirinden başarılı, birbirinden yetenekli. Çalıştığımız takımlar önemli özverili. Birebir grupla daha da hoş şeyler yapmayı hedefliyoruz. Sinemanın sıkıntı periyodu dijitallerin işin içine girmesiyle sinema izlenimlerinin düştüğü bir vakit. İnşallah yükseltmek için her şeyi yapacağız” dedi.

 

İlkler unutulmaz

Türk sinemasına 60 yılını veren usta isim serdar Gökhan’a gala gecesinde sürpriz yapıldı. 60. yılını mesleğindeki birinci güldürü sinemasıyla taçlandıran usta isim, “Benim için özel bir gün. 1964 yılında başlamış olduğu sinema seyahatini bugün 60. Yılla bu akşam burada kutluyorum. Beni biliyorsunuz tarihi sinemalar çekerim, hoş yumuşak bir adam değilim. Hayatımda birinci sefer bir güldürü sinemasında oynuyorum. Oda efsane sinemasına denk geldi. Birinciler unutulmaz derler bu sineması hiçbir vakit unutmayacağım.  Aslında biraz yadırgadım oyuncuları görünce hepsi güldürünün duayenleri ustaları dedim lakin hoş bir grup oldu. Arbede yok, gürültü yok ben burada ne iş yapacağım dedim. Senaristimiz çok hoş bir rol ayarlamış bana. Bu rolü oynadığım için çok memnunum. Bundan sonra alışırsak devam ederim güldürüye bu iş tarihi işlerden daha kolay geldi” dedi.

 

Ustalar ve gençler bir arada

Filmde kabına sığamayan kasaba hayat veren Şinasi Yurtsever, “Çok hoş ve yeterli bir grup çalıştık. Usta oyuncular ve genç bir takım bir ortaya geldi. Ortaya çok hoş bir iş çıktı. Aytaç Ağdağ ve Selçuk Aydemir çok titiz bir çalışma yaptı. Artık son kelam seyirciniz” dedi.

 

Bol bol leblebi yedik

Esprileri ve konuşmalarıyla herkesi kahkahaya boğan Ayhan Taş, “Çok keyifli ve çok hoş bir takımla çalıştık. Çorum halkı bizi bağrına bastı. Ben onlar için üzüldüm. Biz gidince bu hengameye alıştınız ne yapacaksınız dedi. Bol bol leblebi yedik leblebiye doyduk artık” dedi.

Elif Ongan “Benim için kusursuz bir deneyim oldu. Selçuk hocayla çakışmak farklı bir keyifti. İlhan verici bir projeydi benim için” dedi.

Cemile Canyıurt “Benim için çok öğretici ve hoş bir proje oldu. Namı kıymet yangın Aynur’u canlandırıyorum” diyerek herkesi kahkahaya boğdu.

Efsane sineması 2 şubatta vizyonda!

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ