yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege Aerospace Takımı, ABD’de Spaceport America Cup 2024’e katılacak

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Ege Aerospace Grubu, Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen Spaceport America Cup 2024’e davet edildi. Dünyanın en büyük roketçilik yarışı olan Spaceport America Cup, 17-22 Haziran 2024 tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.

Ege Aerospace Takımı, ABD’de Spaceport America Cup 2024’e katılacak


Kansan, Roketsan, Aselsan, TEI üzere Türkiye’nin önde gelen kurumlarının sponsorluğunda çalışmalarını sürdüren Ege Aerospace Ekibi yarışa 7 kişilik takımla katılacak.

Ege Aerospace Grubunu makamında ağırlayan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, tebrik ederek muvaffakiyetler diledi. Rektör Prof. Dr. Budak, “Tam akredite, öğrenci odaklı, araştırma üniversitemizin öğrencileri artık ülkemiz hudutlarının ötesinde düzenlenen kıymetli tertiplerden davet alıyorlar. Hazırladıkları yenilikçi projelerle hem üniversitemiz markasına hem de kendi meslek amaçlarına yönelik çalışmalar yürütüyorlar. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden gençlerimizi bu vesile ile bir defa daha tebrik ediyorum” dedi.

Ege Aerospace Grubu Kaptanı Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Kısmı Öğrencisi Enes Bitigen, “Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde faaliyet sürdüren bir grubuz. Ege Aerospace Ekibi olarak ABD’de düzenlenecek dünyanın en büyük roketçilik müsabakası olan Spaceport America Cup 2024’e davet edildik.  17-22 Haziran 2024 tarihleri ortasında gerçekleştirilecek müsabakaya 7 kişilik bir grupla iştirak sağlayacağız. Kansan, Roketsan, Aselsan ve TEI üzere ülkemizin önde gelen şirketlerinin sponsorluğunda ilerlemekteyiz. Ulusal teknoloji projesi kapsamında 3 yıl evvel başladığımız serüvenimize ulusal müsabakalarda gerçekleştirdiğimiz muvaffakiyetleri memleketler arası bir arenada da muvaffakiyet elde ederek taçlandırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin ve üniversitemizin uzay çalışmalarına katkıda bulunmak ve nitelikli mühendisler yetiştirmek maksadıyla çıktığımız bu yolda durmaksızın çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizin yeni yüzyılında gayelerini gerçekleştirecek mühendis adayları olarak kendimizi en nitelikli alanlarda yer alarak geliştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.  

Takım Kaptanlığını Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Kısmı öğrencisi Enes Bitigen’in yürüttüğü Ege Aerospace Takımında; Aviyonik Lideri olarak Muhammed Kamil Saygılı, Mekanik Önderi olarak Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans öğrencisi Mehmet Akdemir vazife alırken, Makine Mühendisliği Kısmı öğrencisi Cet Kerem Manyaslı, Elektrik Elektronik Mühendisliği Kısmı öğrencisi Anıl Can, Elektronik Haberleşme Kısmı öğrencisi Furkan Bozkurt ise grup üyesi olarak vazife yapıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim