yandex
ankara seo
ankara web tasarım
22.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı Ferdi Zeyrek oldu

Ege Belediyeler Birliği Olağan Genel Konseyi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde yapıldı.

Ege Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı Ferdi Zeyrek oldu


Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Ferdi Zeyrek’in Ege Belediyeler Birliği Lideri seçildiği toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, birlik ve dayanışma iletisi verdi. Lider Tugay, “Ülkemizin genel olarak içinde bulunduğu sosyo-ekonomik problemler, etraf sıkıntıları, yaşadığımız krizler, her birimize mahallî idareler olarak değerli sorumluluklar yüklüyor. Bu periyot dayanışma içerisinde çalışarak zorlukları aşalım” dedi. 

Ege Belediyeler Birliği Olağan Genel Konseyi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde Kaya İzmir Termal Otel’de yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Ferdi Zeyrek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın yanı sıra çok sayıda belediye liderinin katıldığı genel şura toplantısı hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde başladı. Divan Başkanlığını Ahmet Tınazlı’ın üstlendiği toplantıda, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay tarafından Birlik Başkanlığı’na Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek aday gösterildi. Yapılan seçimde oy birliği ile Zeyrek Ege Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı oldu. Birliğin Birinci Lider Vekilliğine Denizli Acıpayam Belediye Başkanı Levent Yıldırım, İkinci Lider Vekilliğine ise Aydın Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan seçildi. Asil ve yedek üye ile encümen üyelerinin seçimi de saklı oylamayla gerçekleşti. 

Başkan Tugay: Üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız
Seçimi kazanan Zeyrek’i tebrik ederek muvaffakiyetler dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Ülkemizin genel olarak içinde bulunduğu sosyo-ekonomik badireler, beraberinde etraf problemleri, yaşadığımız krizler, her birimize lokal idareler olarak değerli sorumluluklar yüklüyor. Bu devir dayanışma içerisinde çalışarak zorlukları aşacağımız bir periyot. Her bir birlik, her bir birliktelik, birbirimize güç vermek için aslında bir fırsat. Bu fırsatı en olumlu biçimde değerlendireceğiz. Yalnızca muhakkak bir küme belediyenin yahut belediye liderin değil, tüm meclis üyelerimizin, siyasi temsiliyet taşıyan tüm bedelli arkadaşlarımızın da katkısıyla hoş çalışmalar yapacağız. Üzerime düşen sorumluluğu hem İzmir Büyükşehir Belediye Lideri olarak hem de Sağlıklı Kentler Birliği Lideri olarak yerine getirmeye hazırım. Kapımız, gönlümüz her vakit sizlere açık. Bu periyot Türkiye için lokal yönetimler eliyle, iş birliği içerisinde hoş çalışmalar yapacağız” dedi.
 
“Yeni bir siyaset lisanı geliştirmeliyiz”
Manisa Büyükşehir Belediye Lideri ve Ege Belediyeler Birliği Lideri Ferdi Zeyrek de dayanışma içerisinde çalışacakları iletisini verdi. Zeyrek, “Bizler hangi partiye oy vermiş olursa olsun, milyonlarca vatandaşımızın vazife ve sorumluluk şuuruyla hareket ediyoruz. Kutuplaşma, çatışma ve ayrışma yerine uzlaşı, beraberlik ve işbirliğini hayata geçirmek zorundayız. Mahallî seçim sonuçlarında da anlaşıldığı üzere vatandaşın en büyük talebi bu oldu. Ekonomik krizin, hayat pahalılığının, yoksulluğun her geçen gün derinleştiği bu ortamda, bizlere düşen can yakıcı sıkıntıları gidermek için vakit kaybetmeden çalışmak olacak. Halkın refahını, özgürlüğünü, memnunluğunu arttırmayı merkeze alan yeni bir siyaset lisanını geliştirmek zorundayız” diye konuştu.  

Yol haritasını anlattı
Sürdürülebilir kalkınma, sürdürülebilir demokrasi, sürdürülebilir özgürlükleri inşa etmenin değerine vurgu yapan Ferdi Zeyrek, şunları söyledi: “Yerel yöneticiler olarak vatandaşlarımızın bu taleplerini en süratli ve tesirli biçimde yerine getirecek pozisyonlardayız. Bunun için belediye liderlerinin birlikte ve ahenk içerisinde çalışması gerektiğine inanıyorum. Siyasi parti ayırt etmeksizin tüm üye belediye liderlerimizle bir ortaya geleceğiz. Onların meseleleri ile yakından ilgileneceğiz. Halkın meselelerini çözmek için mahallî idareler ile merkezi idare ortasında iş birliğini ortaklaşa sağlayacağız. Kamu kaynaklarını en verimli formda kullanmanın, üyelerimizin problemlerine en tesirli ve süratli halde çözebilmenin öteki yolu yok. Kapsayıcı olacağız. Partizanlık yahut bölgecilik yapmayacağız. Kısır tartışmalara girmeyeceğiz, gündelik siyasi hesaplara kapılmayacağız. Eşitlikçi ve demokratik bir anlayışıyla çalışacağız.”
Ege Belediyeler Birliği, birinci toplantısını İzmir’de yapma kararı da aldı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim