yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“Ege Üniversitesi Ar-Ge Şurası” sona erdi

Ege Üniversitesinin, ortak akıl ve dataya dayalı idare vizyonu doğrultusunda Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın başkanlığında gerçekleştirilen “Ege Üniversitesi Ar-Ge Şurası” sona erdi.

“Ege Üniversitesi Ar-Ge Şurası” sona erdi


Multidisipliner araştırma guruplarından oluşan 700’e yakın bilim insanı ve paydaşların iştiraki ile yapılan şuranın kapanışında konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesinin bundan sonraki rotasını belirleyecek, gelecekte alınacak kararlara ışık tutacak, stratejik plan ve maksatlarına bilgi oluşturacak çok kıymetli bir şurayı proaktif bir halde gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Şuraya katılarak, Ege Üniversitesinin gelecekteki gayeleri,  Türkiye Yüzyılı ideali için alın ve akıl teri akıtan akademisyenlere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemizin Ar-Ge Stratejisini belirlemek ismine yaptığımız şuramıza katılımınızdan ötürü öncelikle memnuniyetimi tabir etmek istiyorum. Bilim ve teknoloji temalarını içeren Ege Üniversitesi Ar-Ge Şurası’nda, yenilikçi araştırma tekniklerini belirleme gayesiyle 700’den fazla akademisyenimizle ortak bir yol haritası oluşturduk. Ar-Ge Şurasında, akademisyenlerimizin katkılarıyla elde ettiğimiz datalar doğrultusunda belirleyeceğimiz yol haritamızda, Ege Üniversitesi Vefa Yılı’nda Yükseköğretim Konseyi’ne ve Ülkemize örnek olacak yeni projelere imza atacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Ulusal Teknoloji Atılımı ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla 12. Kalkınma Planı amaçlarına odaklanarak, ulusal ve memleketler arası arenada Ege Üniversitesi ismini duyurmayı kararlılıkla sürdürüyoruz. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Ege Üniversitesi ailesinin değerli akademisyenlerine Ar-Ge Şurası’na sundukları katkılardan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

“Ortak akılla, birlikte başardık, yeniden başaracağız”

Rektör Prof. Dr. Budak, “Değerli akademisyenlerimizin görüşleri ve teklifleri bizler için çok kıymetli. Bu şuradan çıkan sonuçlar, tahlil edilerek bir rapor haline getirilecek. Üniversitemizin stratejik dokümanını daima birlikte yazmış olacağız. Bunu da bir gelenek haline getirmek istiyoruz. ‘2024 Ege Üniversitesi Vefa Yılı’ münasebetiyle projeleriyle katkı sunan hocalarımıza ‘Vefa Yılı Beratı’ vereceğiz. Bu beratın mesleksel manada da değerli bir ödül olduğuna inanıyoruz” dedi.

Üniversitelerin yüklü temalarının belirlenmesinin kıymetine değinen Prof. Dr. Budak, “Üniversitelerin tematikleşmesi, hem dünya tanınırlığını hem de kalkınma planları doğrultusunda ülkeye hangi alanda katkılar sağlanacağını direkt tesir ediyor. Biz, Ege Üniversitesi olarak ‘Sağlık’ temasıyla öne çıkan bir üniversiteyiz. Yapılacak istişarelerimiz doğrultusunda üniversitemizin temasını da daima birlikte belirlememiz gerekiyor. Şuramızda alınan kararların iyi olmasını diliyorum. Ege Üniversitesi güçlü, esaslı bir üniversite. Üniversitemizi çok daha yeterli noktalara getirmek ismine ortak akılla yol alacağız. Birlikte başardık, yeniden başaracağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ