yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege Üniversitesi (EÜ) Devlet Türk Musikisi Konservatuarı (DTMK) tarafından “Valslerden Semailere” müzik dinletisi düzenlendi

EÜ Konservatuar Aktiflik Salonunda yapılan dinletide, EÜ DTMK Türk Müziği Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Çağrıhan Erkan’ın piyano ile gerçekleştirdiği vals potporisinin akabinde EÜ DTMK Türk Müziği Kısmı Öğretim Vazifelisi Dr. Barış Doğan tarafından semai dinletileri sahnelendi. Aktifliğe, EÜ DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Ege Üniversitesi (EÜ) Devlet Türk Musikisi Konservatuarı (DTMK) tarafından “Valslerden Semailere” müzik dinletisi düzenlendi

Dinleti öncesi konuşan Öğr. Gör. Dr. Barış Doğan dinleti hakkında bilgiler verdi. Doğan, “Sizin için özel bir konser hazırladık. Konserimizde valsin çeşitli versiyonlarını siz dinleyicilerimize sunacağız. Öncelikle, Viyana valsi ile tango valsını içeren bir kısım olacak. Akabinde, Türk müziğinde de benzeri bir ritmin bulunduğunu ve semai formlarında da kullanıldığını göstereceğiz. Konserde son olarak, Anneler Günü münasebetiyle Doç. Dr. Çağrıhan Erkan tarafından bestelenen ‘Anne Kokusu’ isimli eser birinci defa bu konserde seslendirilecek” dedi.

Seyircilerin keyifle dinlediği konserin sonunda EÜ DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, Doç. Dr. Süleyman Çağrıhan Erkan ile Dr. Barış Doğan’a teşekkür evraklarını takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ