yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege Üniversitesinde 15 Temmuz şehitleri hem anılacak hem de anlatılacak

Ege Üniversitesinde (EÜ) 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında düzenlenecek bir dizi aktiflik ile şehitler anılacak. Program kapsamında çelenk sunma, yürüyüş, stant, panel üzere çeşitli etkinlikler ile birlik ve beraberlik iletisi verilecek.

Ege Üniversitesinde 15 Temmuz şehitleri hem anılacak hem de anlatılacak


Ege Üniversitesi Rektörlüğü uyumunda düzenlenecek olan ana aktiflik kapsamında 12 Temmuz Cuma günü saat 09.30’da EÜ Yerleşkesinde yer alan 15 Temmuz Anıtında Çelenk Sunma Merasimi gerçekleştirilecek. Merasimde hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilecek. Daha sonra Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, günün mana ve değerine ait konuşmasını gerçekleştirecek.

“Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü”

 Çelenk sunumu merasiminin akabinde iştirakçiler “Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” kapsamında 15 Şehitleri Hatıra Koruluğuna yürüyecek. Korulukta şehitlerin anısına toplu halde karanfil bırakılacak.

“Demokrasi ve Ulusal Bilinç Paneli ”

EÜ Fen Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenecek olan “Demokrasi ve Ulusal Şuur Paneli ” kapsamında; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran, “15 Temmuz Darbe Teşebbüsünün Tarihî Kökleri”; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Milletlerarası Bağlantılar Kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Bilgenoğlu ise “Türkiye’nin Dış Siyaseti ve Memleketler arası İlgiler Çerçevesinde 15 Temmuz Darbe Girişimi” başlıklı konuşmalarını yapacaklar. Konferans salonunun fuaye alanında gün uzunluğu “15 Temmuz Şehitlerimize Minnet ve Saygıyla” başlıklı fotoğraf standı ziyarete açık olacak.

Farklı ünitelerden etkinlikler

Temmuz ayının başından itibaren üniversite bünyesinde yer alan farklı üniteler çeşitli etkinliklerle 15 Temmuz şehitleri hem anlatılacak hem de anılacak. Etkinlikler kapsamında; fotoğraf ve yayın stantları, belgesel gösterimleri, kan bağışı, satranç turnuvası, söyleşiler, sinema gösterimleri ile ulusal birlik ve beraberlik ruhu yaşatılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ