yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege Üniversitesinde “26. Tanıtım Günleri” başladı

Ege Üniversitesi (EÜ) tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen  “Ege Üniversitesi Tanıtım Günleri” aktifliği başladı. EÜ Büyük Spor Salonu’nda düzenlenen aktifliğin açılış merasimine; EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, akademik ünitelerin yöneticileri, Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin farklı vilayetlerinde eğitim öğretimlerine devam eden liselerin öğrencileri katıldı.

Ege Üniversitesinde “26. Tanıtım Günleri” başladı


Ege Üniversitesi (EÜ) tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen  “Ege Üniversitesi Tanıtım Günleri” aktifliği başladı. EÜ Büyük Spor Salonu’nda düzenlenen aktifliğin açılış merasimine; EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, akademik ünitelerin yöneticileri, Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin farklı vilayetlerinde eğitim öğretimlerine devam eden liselerin öğrencileri katıldı. Aktiflik kapsamında Ege Üniversitesinin fakülte ve yüksekokulları, toplumsal ve spor tesisleri, akademik ve idari üniteleri ile barınma ve beslenme imkanları tanıtıldı.

         Aktifliğe ilginin ağır olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan; “Üniversite adayı öğrencilerin stantlara ağır ilgi gösterdiğini görüyoruz. Bu, öğrencilerin Ege Üniversitesine olan ilgilerini, okulumuzu daha yakından tanıma isteklerini gösteriyor. Biz de üstyönetim olarak onların beklentilerini anlamak ismine buradayız. Öğrencilerden aldığımız geri dönüşler ışığında üniversitemiz ailesine katılmayı ne kadar çok istediklerini gördük. Onların ilgisinden çok mutluyuz, zannediyorum onlar da okulumuzdan şad kaldılar” dedi.

         Çiğli Bilim Tabiat Koleji öğrencilerinden Eylül Dolgun; “Ben 10.sınıf öğrencisiyim. Önümde iki yıl var. Diş Hekimliği istiyordum, buraya geldiğimde de bu hususta aklımda sorular vardı. Burada sorularıma cevap buldum. Aklımdaki birçok sorunun cevaplandığını söyleyebilirim. Artık geriye yalnızca kazanmak kaldı. Ayrıyeten bu aktiflikle birlikte burada okuma isteğim daha da arttı” diye konuştu.

Etkinlikte; Çağdaş Danslar Topluluğu, Hip-Hop Topluluğu ve Türk Dansları Topluluğunun hazırlamış oldukları dans şovları sergilendi. Aday öğrencilerin keyifli vakit geçirdikleri aktiflik iki gün boyunca devam edecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ