yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege Üniversitesinde görevde yükselme sınavı yapıldı

Ege Üniversitesi İşçi Daire Başkanlığı ve Ölçme Kıymetlendirme Uygulama Araştırma Merkezi iş birliği ile memur, şef ve şube müdürü takımları için “Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Çalışanı Misyonda Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” kararları uyarınca, misyonda yükselme imtihanı yapıldı

Ege Üniversitesinde görevde yükselme sınavı yapıldı


Ege Üniversitesi İşçi Daire Başkanlığı ve Ölçme Kıymetlendirme Uygulama Araştırma Merkezi iş birliği ile memur, şef ve şube müdürü takımları için “Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları İşçisi Misyonda Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” kararları uyarınca, misyonda yükselme imtihanı yapıldı.

Ege Üniversitesi; liyakat ve meslek prensipleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve işçi planlaması kapsamında, idari iş ve hizmet süreçlerinde vazife alan çalışanlarının niteliklerini artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda misyonda yükselme imtihanı yapıldı. İmtihan, yazılı ve mülakat olarak iki kademeli halde yapıldı. İmtihanda başarılı olan adaylar yeni misyonlarına atandı.

Ege Üniversitesinin, “Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek” teması ile başta ismini aldığı bölge olmak üzere Türkiye’ye her alanda değerli katkı sunduğunu tabir eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizde bürokratik süreçlerin azaldığı, hizmetlerin ve tahlillerin hızlandığı, randımanın ve tasarrufların arttığı, sonuç odaklı ve insan merkezli bir idare sistemini uygulamaya geçirdik. Bu sistemimizin en değerli ayağını idari çalışlarımız oluşturuyor.  İdari insan kaynağı gücümüzün,  liyakat temelli, faal ve verimli değerlendirilmesini sağlamak emeliyle bir yandan kurum içi eğitimler veriyor bir yandan da mevzuat kapsamında imtihanlar düzenliyoruz.  Üniversitemiz bünyesinde  görev yapan idari işçiye yönelik; memur, şef ve şube müdürü takımları için ‘Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği’ imtihanı yaptık. Bu imtihanla çalışanlarımızın potansiyelini kıymetlendiriyoruz. Çalışanlarımızın memnuniyetini, aidiyet ve performans seviyelerini çok önemsiyoruz. Misyonda yükselme imtihanında başarılı olarak yeni takım ve unvanlarına atanan çalışanlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Tam akredite öğrenci odaklı araştırma üniversitemizin başarılarında emek ve çabaları ile katkı veren tüm idari çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ege Üniversitesinin meslek ve liyakat temelleri çerçevesinde düzenlenen, memur, şef ve şube müdürü takımları için yapılan imtihanın yazılı olan kısmı EÜ Ölçme Kıymetlendirme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından EÜ Eğitim Fakültesinde yapıldı. Yazılı imtihanın akabinde düzenlenen kelamlı mülakat imtihanı ise EÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İdare Heyeti Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Adaylardan başarılı olanların atamaları yapıldı.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ