yandex
ankara seo
ankara web tasarım
22.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege’de “Fulbright” Burs Programı tanıtıldı

Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Feyzi Başkan Konferans Salonunda “Fulbright Yüksek Lisans, Doktora Bursu” tanıtım semineri gerçekleştirildi.

Ege’de “Fulbright” Burs Programı tanıtıldı


Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Feyzi Başkan Konferans Salonunda “Fulbright Yüksek Lisans, Doktora Bursu” tanıtım semineri gerçekleştirildi. Memleketler arası Bağlantılar Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen seminerin moderatörlüğünü, EÜ Memleketler arası İlgiler Koordinatörü Prof. Dr. Arife Candaş Adıgüzel Güçlü üstlendi. Seminerde Fulbright Eğitim Danışmanı Ecem Keyifli, konuşmacı olarak yer aldı. Seminere akademisyenler, lisans ve lisansüstü seviyede öğrenciler katıldı.

“Türkiye Fulbright programına katılan birinci ülkelerden biri”

          Konuşmasına Fulbright programının kuruluş gayesini anlatarak başlayan Ecem Memnun, “Fulbright, 1946 yılında İkinci Dünya Savaşı’nın çabucak akabinde ülkeler ortası barışı güçlendirmek gayesiyle, kültürler ortası değişim programı olarak kuruldu ve Türkiye bu programa katılan birinci ülkelerden biri oldu” diye konuştu.

         Fulbright’ın pek çok alanda burs verdiğini belirten Memnun, “Ön lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, kamu alanında orta seviye yöneticilik yapanlar, Türkçe, İngilizce öğretmenlerimiz için yabancı lisan öğretim asistanlığı ve akademisyenlerimiz için doktora sonrası araştırma ve akademik araştırma burslarımız var” dedi.

         İştirakçilere, burs programlarına müracaat koşullarını ve burs almak isteyen bireylerin sahip olması gereken donanımları anlatan Ecem Keyifli, programa katılmak isteyen öğrenci ve akademisyenlere müracaat ile ilgili dikkat edilmesi gereken prosedürleri aktardı. Aktiflik sonunda Ecem Mutlu’ya Prof. Dr. Arife Candaş Adıgüzel Güçlü tarafından günün anısına armağan takdim edildi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ