yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Egeli öğrencilerden kadınların güçlendirilmesine yönelik proje

Ege Üniversitesinde (EÜ) bir kültür haline getirilen bilim üretme ekosistemi meyvelerini her alanda vermeye devam ediyor.

Egeli öğrencilerden kadınların güçlendirilmesine yönelik proje


TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programında proje müracaat kabullerinde iki yıldır üst üste birinci sırada yer alan Ege Üniversitesi bünyesinde sunulan imkânlarla, öğrencilere Ar- Ge kültürü kazandırılıyor. 

EÜ bünyesinde benimsenen topluma hizmet misyonu kapsamında yürütülen projelere her geçen gün yenisini ekleniyor. TÜBİTAK 2209-A projesi kapsamında, EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Kısmı öğrencileri tarafından “İzmir İli Buca İlçesinde Yaşayan Dezavantajlı Bayanların Güçlendirilmesi Gereken Alanların Belirlenmesi ve Toplumsal Faaliyet Müdahalesi” başlıklı proje yürütülüyor. Proje kapsamında, sürdürülebilir kalkınma maksatları doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşitsizliklerinin azaltılması hususlarında; toplum sıhhati, bayan sıhhati ve toplumsal eşitsizlik alanında bayanların güçlendirilmesi amaçlanıyor. Bu maksat doğrultusunda dezavantajlı bayanlara ulaşılarak, bayanların güçlendirilmesine yönelik “Kadın Hakları ve Şiddetle Gayret Mekanizması” paneli gerçekleştirildi. 

EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Ebelik Kısmı İşbirliğinde, Bayan Hakları Müdafaa Derneği İzmir Şubesi dayanakları ile TÜBİTAK 2209-A Projesi kapsamında gerçekleştirilen panelin oturum başkanlığını EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Kısmı Anabilim Kısmı Lideri Doç. Dr. Ummuhan Yücel üstlendi. Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonunda düzenlenen panel kapsamında alanında uzman avukatlar tarafından Uygar Kanun ve Kazanımlar, Bayanın Adalete Erişim Yolları, Şiddet ve Şiddet Çeşitleri başlıklarında iştirakçiler bilgilendirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ