yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Eğitim-Sen “Müfredatı Geri Çek” Uyarısı İçin Eylem Hazırlığında!

Eğitim-Sen ‘Müfredatı geri çek’ isimli aksiyonlarına 11 Haziran’da başlayacağını duyurdu.

Eğitim-Sen “Müfredatı Geri Çek” Uyarısı İçin Eylem Hazırlığında!

Eğitim-Sen “Müfredatı Geri Çek” aksiyonları için start veriyor, birinci aksiyon 11 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 26 Nisan 2024 tarihinde “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” ismiyle kamuoyuna açıklanan ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından imzalanan yeni müfredat ile ilgili hareketlilik süreci duyurusu yapıldı. Eğitim ve Bilim İşçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Kemal Irmak, 11 Haziran’da “Müfredatı Geri Çek” aksiyonu kapsamında bir ikaz hareketi gerçekleştireceklerini duyurdu. Eğitim-Sen üyelerinin çocuklarını okula göndermeyeceği belirtildi. Harekete katılacak olan platformun başlangıçtaki üye sayısı 20 iken, dört kurumun daha katılarak sayının arttığı söz edildi. Kemal Irmak, Eylül ayına kadar çok daha önemli bir iştiraki hedeflediklerini belirtti.

“Müfredatı Geri Çek Hareketleri İştirakçileri Çocuklarını Okula Göndermeyecek!”

Sözcü Televizyonu’nda “Siyasi partiler de kendi tabanlarına çocuklarını okula göndermeme davetinde bulunarak aksiyona dayanak veriyor” diyen Irmak, “İtiraz eden tüm toplum kesitlerini ve temsilcilerini bir ortaya getirdik. Ortaklaştığımız nokta legal çerçevede yapılacak hareketleri gerçekleştirme kararlılığımızdır. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e bu müfredatı geri çekmesini söylüyoruz ve bunu çok geniş bir kesim lisana getiriyor” dedi.

Yeni müfredatın geri çekilmesi istikametindeki taleplerinin daha geniş kitleler tarafından duyulmasını ve desteklenmesini amaçladıklarını belirten Irmak, müfredat değişikliklerinin eğitim kalitesini olumsuz etkilediğini ve bu mevzuda toplumun geniş bir kısmının rahatsızlık duyduğunu vurguladı. Eğitim-Sen, taleplerinin dikkate alınmaması durumunda aksiyonlarını sürdüreceklerini tabir etti. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim