yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Eğitim ve eğlencenin adresi “Evrensel Çocuk Merkezi”

ürkiye’de alanında birinci ve tek olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Üniversal Çocuk Merkezi; çocukları bilim, eğitim ve cümbüşle buluşturuyor.

Eğitim ve eğlencenin adresi “Evrensel Çocuk Merkezi”


Merkezi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Doyasıya eğlenmek ve öğrenmek için tüm çocuklarımızı merkezimize bekliyoruz” dedi.

 

Karşıyaka Belediyesi tarafından Yalı Mahallesi’nde 7 bin 200 metrekarelik arazi üzerine kurulan, Türkiye’de alanında birinci ve tek olma özelliği taşıyan Üniversal Çocuk Merkezi ve Eğitim Yerleşkesi; atölye çalışmaları ve etkileşimli eğitim imkanıyla çocuklara eşsiz bir tecrübe sunuyor. Yerleşkenin açık alanında paleontoloji adası, biyolojik gölet, fosil hafriyat adası ve inşaat adası üzere çeşitli kısımlar bulunuyor. Kapalı kısımda ise yardımseverlik, dostluk, doğruluk, sorumluluk, sevgi, hürmet ve müsamaha üzere üniversal bedellerin anlatıldığı stant alanları yer alıyor. Ege Bölgesi’ndeki en büyük Planetaryum da (Uzay Küresi) yerleşke içerisinde ziyaretçilerini gökbilim ile buluşturuyor.

 

ATÖLYELER DÜZENLENİYOR

Evrensel Çocuk Merkezi ve Eğitim Kampüsü’nde, alanında uzman eğitmenler eşliğinde çeşitli atölye ve etkinlikler düzenleniyor. Hafta içi her gün 4-7 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak vitray boyama, dino kaşif ve renkli kuş yuvası atölyeleri gerçekleştiriliyor. Hafta sonu ise 4-7 yaş kümesine yönelik olarak yapılan bu atölyelere ek olarak 8-12 yaş için ışığın gizemi atölyesi düzenleniyor. İştirakçiler hafta içi 08.00-18.00, hafta sonu ise 09.00-19.00 saatleri ortasında merkezi ziyaret edebiliyor. Ayrıyeten okullar ve sınıflar da rezervasyon oluşturarak eğitmenler eşliğinde etkileşimli bir biçimde alan çeşitlerine katılabiliyor ve atölyelerden faydalanabiliyor. 

 

BENZERSİZ BİR DENEYİM

Kampüsü ziyaret eden Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, çalışmaları yerinde inceledi. Çocuklarla sohbet de eden Ünsal, merkezin faaliyetleri hakkında miniklerin görüşlerini dinledi. Lider Ünsal, “Bilimi kendine rehber edinirken kozmik kıymetlere, tabiata saygılı jenerasyonlar yetiştirmeyi çok önemsiyoruz. Bu hedef doğrultusunda Üniversal Çocuk Merkezi ve Eğitim Kampüsü’nü geliştirmeye, çocuklarımızı hem eğitici hem eğlenceli aktiviteler ile desteklemeye devam ediyoruz. Doyasıya eğlenmek ve öğrenmek için tüm çocuklarımızı bu eşsiz tecrübesi yaşamaya merkezimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ