yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“Eğitimde Tarikatların Önü Açıldı!” İddiası

Eğitim-Sen yönetmelikte yapılan değişiklikle tarikatların Ulusal Eğitimde tarikat ve cemaatlere bağlı vakıfların önünün açıldığını öne sürdü. 

“Eğitimde Tarikatların Önü Açıldı!” İddiası

Eğitim-Sen yönetmelikte yapılan değişiklikle tarikatların Ulusal Eğitimde tarikat ve cemaatlere bağlı vakıfların önünün açıldığını öne sürdü.

Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada, şu sözlere yer verildi, “Yayınlanan yönetmelikle, eğitim ve yurt faaliyetleri için kamu toprağından faydalanma imkânı tanınan “vergi muafiyeti tanınan vakıflar ile kamu faydasına çalışan dernekler” sözü kaldırılarak her türlü vakıf ve derneğe bu imkânlar tanınmış oldu.Ekonomik krizin omuzlarımızdaki yükü her geçen gün artarken, yaklaşan mahallî seçimler genel seçim havasına bürünmüş ve gündemimiz buraya kilitlenmişken, 28.03.2024 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan bir yönetmelikle eğitim ve yurt faaliyetlerinde çok değerli bir değişiklik yapıldı. Yayınlanan yönetmelikle, eğitim ve yurt faaliyetleri için kamu yerinden faydalanma imkânı tanınan “vergi muafiyeti tanınan vakıflar ile kamu faydasına çalışan dernekler” sözü kaldırılarak her türlü vakıf ve derneğe bu imkânlar tanınmış oldu”

 Bizler Eğitim İşçileri Olarak Çocuklarımıza, Öğrencilerimize Sahip Çıkacağız

“Siyasi iktidarın yıllardır izlediği siyasetler göz önünde tutulursa, siyasal iktidar tarafından makbul görülen tarikat ve cemaatlere bağlı tüm dernek ve vakıfların artık çarçabuk eğitim ve yurt faaliyeti yürüteceği ortadadır. Yaşanan onca acıya ve istismar edilen, tacize ve tecavüze uğrayan çocuklarımıza karşın siyasi iktidarın böylesi bir karar almış olması tüm açıklığı ve netliğiyle siyasal bir tercihtir! Kaldı ki, tarikat ve cemaatleri “yol arkadaşı” olarak gören, “Sizin tarikat, cemaat dediğiniz bizim sivil toplum kuruluşu (STK) dediğimiz yapılarla protokol yapmaya devam edeceğiz.” diyen siyasi iktidar temsilcilerinin bu düzenlemeyle tarikat ve cemaatlere kapıları sonuna kadar açacağı su götürmez bir gerçektir! Eğitim Sen olarak, çocuklarımızın haklarını yok sayarak siyasi ikbal ve çıkar hesapları yapanlara, tarikat ve cemaatler eliyle çocuklarımıza yaşatılan zulmü yok sayanlara, eğitim hizmetini tarikat ve cemaatlerin eline bırakanlara, eğitim ve barınma üzere en temel hakları karanlıkta boğmak isteyenlere kelamımız de açık ve nettir! Bizler, eğitim ve bilim işçileri olarak tüm gücümüzle çocuklarımıza ve öğrencilerimize sahip çıkacağız! Bu ve gibisi her adımınızı ısrarla yargıya taşıyacak, yaptıklarınızı unutturmayacağız! Devletin tüm imkânlarını ve kamu kaynaklarını uğruna seferber ettiğiniz tarikat ve cemaatleriniz karşısında bilimsel ve laik eğitimi tüm gücümüzle savunmayı sürdüreceğiz! Yürüttüğünüz toplum mühendisliği karşısında farklılıklarımızla birlikte eşitçe ve özgürce yaşayabileceğimiz bir toplumu var etmek için asla geri adım atmayacağız” (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ