yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ekrem İmamoğlu, Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat’a tebrik ziyaretinde bulundu

Adalar’ın kendilerinden evvelki periyotta nasıl yok sayıldığına ve cezalandırıldığına, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı periyodunda birebir şahitlik ettiğine vurgu yapan İmamoğlu, İBB’deki birinci 5 yıllık periyotlarında Adalar için değerli ataklar yaptıklarının altını çizdi.

Ekrem İmamoğlu, Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat’a tebrik ziyaretinde bulundu


“Adalar’da, Büyükşehir Belediyesi’nin birinci sefer ünitesini kurduğu, ilçe belediyesiyle ve başka kurum, kuruluşlarla dayanışma içinde olduğu bir süreç yönetildi” diyen İmamoğlu, “Adalar’ın her konusunda, ilçe belediyesiyle en üst düzeyde iş birliğinin ortaya koyarak, ilçe belediyesi-İBB münasebetinde, burada ilçe belediyesini biraz daha müspet ayrımcılığa tabi tutacağız” halinde konuştu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 mahallî seçimlerinden muvaffakiyetle çıkan Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat’ı makamında tebrik etti. “İstanbul’umuzun göz bebeği Adalar’ın belediyesini ziyaret etmekten çok keyif duyuyorum” diyen İmamoğlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana, Adalar’ın ehemmiyetinin farkındayım. Yapılması gerekenler konusunda da aksiyon alan, sorumluluk alan ve maddi-manevi bütçesiyle birlikte süreç yöneten bir Büyükşehir Belediyesi olduk” formunda konuştu.

“ADALAR’IN NASIL CEZALANDIRILDIĞINA ŞAHİTLİK ETMİŞ BİRİSİYİM”

Adalar ilçesinin, geçmiş periyotlarda İBB’yle tıpkı siyasi kulvarda olmamasından dolayı nasıl yok sayıldığına ve cezalandırıldığına, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı periyodunda birebir şahitlik ettiğine vurgu yapan İmamoğlu, “Hatta aşikâr problemlerine, ta Beylikdüzü’nden takviye olma konusunda da gayret göstermiş birisiydim. Bildiğiniz üzere mahallî idareler, bilhassa nüfusu bakımından bütçe alan bir yapıya sahip geniş manada. Adalar’ın da bu manada bir ilçe belediye ve belediye bütçesi kelam konusu. Lakin Adalar, dünyanın bile göz bebeği diyebileceğimiz bir pozisyona sahip olduğu için, çok istikametli talepleri ve çok istikametli gelişim planları olmak durumunda. Gereksinimleri da o denli. Bazen nüfusundan kat be kat fazla günlük ziyaretçisi olan bir alandan bahsediyoruz. Bir yanıyla da önemli manada korunması gereken bir saha” dedi.

“BİZİM DEVRİMİZDE DAYANIŞMA İÇİNDE BİR SÜREÇ YÖNETİLDİ”

İBB’deki birinci 5 yıllık periyotlarında Adalar için kıymetli atılımlar yaptıklarının altını çizen İmamoğlu, “Adalar’da, Büyükşehir Belediyesi’nin birinci kere ünitesini kurduğu ve burada fiilen içinde olduğu, ilçe belediyesiyle ve öbür kurum, kuruluşlarla dayanışma içinde olduğu bir süreç yönetildi. Artık bunu daha da üste taşıyacağız. Daha başarılı bir devri elde etmek ismine, bu 5 yılda artık kimi muhtaçlıklarını gidermiş, birtakım gereksinimlerini sonuçlandırmış, natürel ki ek gereksinimler olduğunun da farkındayız, onları da yoluna koymuş lakin bir yandan da bilhassa kültürde, sanatta, ömürde, mimaride, tarihte birçok mevzuda ses getiren ve kelamı olan, buranın o özgün halini bütün dünyaya servis eden bir kimliğini ortaya koyacak atılımlar yapacağız. Adalar’ın her konusunda, ilçe belediyesiyle en üst düzeyde iş birliğinin ortaya koyarak, ilçe belediyesi-İBB ilgisinde, burada ilçe belediyesini biraz daha müspet ayrımcılığa tabi tutacağız” diye konuştu.

“ADALAR STRATEJİSİNİN BİR ALTYAPISINI KURGULAMAK İSMİNE BUGÜN BURADAYIZ”

Akpolat ve takımına itimadının tam olduğunu belirten İmamoğlu, “Hem bir yol arkadaşı kimliğiyle güvenen birisiyim ancak daha da ötesi, Adalar’ın bir insanı, bir evladı ve herkesle konuşabilen bir lokal yönetici kimliği, âlâ ve üretken takıma kavuştuğunda ve onlarla birlikte de iş ürettiğinde, Adalar halkıyla da her mevzuyu paylaşıp, uzlaşma kültürüyle yönetme uğraşı olduğunda hiçbir sorun olacağını düşünmüyorum. Hem ona muvaffakiyetler dilemek hem bugün önümüzdeki 5 yılı bir gözden geçirmek ve ona nazaran, tabiri caizse, en önemsediğim stratejik planlardan birisi olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gündemindeki Adalar stratejisinin bir altyapısını kurgulamak ismine bugün buradayız. Verimli bir gün ve toplantı olmasını diliyorum. Sevgili liderimize, siyasi yol arkadaşlarına, seçilmiş meclis üyesi arkadaşlarına, belediye takımına ve bütün Adalar halkına, bu 5 yılda daima birlikte muvaffakiyetler dilerim” tabirlerini kullandı.

AKPOLAT: “BİR SENE İÇİNDE DEĞİŞİKLİKLERİ HALKIMIZ HİSSEDECEK”

Adalar Belediye Başkanı Akpolat da İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretin duyduğu memnuniyeti, şu sözlerle lisana getirdi:  

“Haftamıza çok hoş bir biçimde başladık. Bizi onurlandırdınız. Sizleri burada ağırlamaktan çok memnunluk duyduk. Yaklaşık iki ay oldu misyonu alalı. Süratli bir halde bütün süreçlere de Adalar’da doğup büyümüş birisi olarak birisi olarak süratlice başladık ben, meclis üyelerim ve yetkili lider yardımcılarımla birlikte. Çok keyifli, çok hoş bir yer. Özelliğini ve yapılması gerekenlerden evvelden bilgimiz olduğu için süratli bir formda aksiyon aldık, Büyükşehrimizin takviyesiyle. Sağ olun. 39 ilçeye tıpkı arada yaklaşımınızla, hizmetlerimiz çok süratli bir şekilde, iş birliği içinde devam ediyor. Havadan ısınmasıyla yaz dönemine da girdik. Bir sene içinde değişiklikleri halkımız hissedecek. Bunu adaylığımda da söylemiştim. Buraya gelip bizi ziyaret ettiğiniz için hem kendim hem çalışanlarım ismine teşekkür ederiz.”

Konuşmaların akabinde İmamoğlu ve Akpolat, kurum kurmaylarının karşılıklı iştirakiyle, Adalar’ın meselelerine ve tahlil yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim