yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş’a tebrik ziyaretinde bulundu

“Siyaset yarışının seçimde, sonraki muvaffakiyet yarışının da vatandaşın huzurunda sürmesi gerektiğine inananlardanım” diyen İmamoğlu, “Bundan bütün ülkenin, tüm kentin menfaat elde edeceğini de biliyorum.

Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş’a tebrik ziyaretinde bulundu


Umarım açık gönüllülükle, daima bir arada başarıyı kovalarız. Yarış vakti geldiğinde, en iyiyi yakalama yarışı olsun. Güçlü icraat olursa devlet, millet bundan yararlı çıkar, seçim vaktinde ‘daha düzgün kim yapar’ yarışı devam eder. Bu da nitelikli, kaliteli bir ortam doğurur. Ziyaretlerimizin tümden çabası budur” sözlerini kullandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 mahallî seçimlerinden muvaffakiyetle çıkan Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş’ı makamında tebrik etti. Tombaş’a başarılı bir misyon periyodu dileyen İmamoğlu, “İstanbul’umuzun her ilçesi değerli. 39 ilçenin tek tek muvaffakiyet elde etmesi, yerelde dinamik ve uyumlu bir çalışma süreci ortaya koyması, bütüncül olarak da İstanbul’un çok güçlü bir muvaffakiyete kavuşması manasına geliyor. O bakımdan bu periyodu, çok farklı demokratik hallerle güçlendirmek dileğindeyiz. Bu kapsamda 39 dokuz ilçemizin tamamını geziyoruz. Bugünkü iki ziyaretimizle bir arada, son iki ilçemizi bırakmış olacağız. Onları da yarın ve öbür gün tamamlayıp, inşallah bayram öncesi 39 ilçemizin tamamını hem ziyaret hem istişare toplantıları hem önümüzdeki 5 yılın nasıl bir devir olması gerektiğini karşılıklı konuşarak tarifleme çabası içerisindeyiz” halinde konuştu.

“SULTANBEYLİ’NİN RAYLI SİSTEMLERE KAVUŞMASINA ÇOK AZ BİR VAKİT KALDI”  

“Sadece bizim gözümüzden ilçeleri görmenin yanlışsız olmayacağını, her ilçenin kendi idaresi, bakışı ile bizden beklentilerini duymanın bize daha yanlışsız bir güzergah çizeceğini bilen bir yönetimiz” diyen İmamoğlu, “Bu kapsamda, birinci periyodu olan Ali Başkan’ımızı Sultanbeyli’de ziyaret etmek, bizim için elbette pahalı. Çünkü Sultanbeyli, İstanbul’umuzun pahalı bir ilçesi, İstanbul’umuzun doğusundaki, en uçta üzere duran ilçelerden bir tanesi. Ancak vatandaşların sorunları ve tahlil arayışlarıyla ilgili de en çok gündemde olması gereken ilçelerden bir tanesi. Bütün mevzuları biliyoruz. İstanbul’a raylı sistemlerle kontağının yapılmasına çok az bir vakit kaldı. Bunun da ilçemizde çok esaslı değişimlere sonuç vereceğini düşünüyoruz olumlu anlamda” tabirlerini kullandı.

“GÜÇLÜ İCRAAT OLURSA DEVLET, MİLLET BUNDAN ÇIKARLI ÇIKAR”

“Siyaset yarışının seçimde, sonraki muvaffakiyet yarışının da vatandaşın huzurunda sürmesi gerektiğine inananlardanım” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bundan bütün ülkenin, tüm kentin menfaat elde edeceğini de biliyorum. Umarım açık gönüllülükle, daima birlikte başarıyı kovalarız. Daima söylüyorum; yarış vakti geldiğinde, en iyiyi yakalama yarışı olsun. Güçlü icraat olursa devlet, millet bundan yararlı çıkar. Seçim vaktinde ‘daha güzel kim yapar’ yarışı devam eder. Bu da nitelikli, kaliteli bir ortam doğurur. Ziyaretlerimizin tümden uğraşı budur. Birinci sefer tahminen de belediyeler nezdinde bir 5 yıllık stratejik planı; merkezden, düşünen, konuşan değil de sizlerin de mutfağına gelip, onlardan dinleyerek, onlardan aldığımız bilgiler ve yapacağımız öbür toplantılar vesilesiyle bütüncül yapacağız. Bundan faydalanacağımızı düşünüyorum. Birbirimizi daha güzel takip edeceğimizi düşünüyorum. Bu kapsamda buradayız. Kolay bir maraton olmadı. Bu türlü 40-45 güne 39 ilçeyi sığdırmak, her ilçeyle 2-3 saat istişare etmek. Ancak kıymetli bir maraton oldu. Bundan sonra da tekrar daha sağlıklı evrelerde, dönemlerde buluşmayı dilek ederiz. Ali Başkan’ımıza, seçilmiş heyetiyle, bürokrasideki yol arkadaşlarıyla, bütün Sultanbeyli halkıyla, hemşehrilerimize başarılı hizmetler diliyorum.”

TOMBAZ: “HAYIRLI İŞLER YAPMANIZIN TEMENNİ EDİYORUZ”

Sultanbeyli Belediye Başkanı Tombaz da İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Sayın Liderim, güzel geldiniz Sultanbeyli’mize. Yeni periyodun güzel olmasını, iyi işler yapmanızın temenni ediyoruz. Muvaffakiyetler diliyoruz. Güzel geldiniz, sefalar getirdiniz” kelamlarıyla lisana getirdi. Konuşmaların akabinde İmamoğlu ve Tombaz, kurum kurmaylarının karşılıklı iştirakiyle, Sultanbeyli’nin meselelerine ve tahlil yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim