yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ekrem İmamoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’a tebrik ziyaretinde bulundu

İmamoğlu, “Paylaşımcıyı, uzlaşmacı, koordine olan belediyecilik anlayışının yarar vereceği tek şey var; milletimiz ve kentlerimiz.

Ekrem İmamoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’a tebrik ziyaretinde bulundu


Bu bağlamda seçimin geride kaldığı, artık belediyecilik hizmetlerinin önde koştuğu ve daima bir arada misyon yaptığımız bir devri dilek ediyoruz. Bu bahiste hiçbir ilçemize bakışımız farklı değil, olmamalı, olmayacak” dedi. 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kere birebir misyona seçilen Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’u makamında tebrik etti. Dursun ve grubuna yeni periyotta muvaffakiyetler dileyen İmamoğlu, “Bu periyodunda Sultangazi ilçemize âlâ hizmetler sunmasını, bir evvelki devrinden çok daha güzel hizmetlere kavuşması kıymetli bir dilektir. Her yerde söylüyorum; İstanbul’da her ilçe belediye liderinin çok başarılı olması, İstanbul’un başarılı olmasıyla paralel. Biz, bu hisle hareket ederek, bütün ilçelerimizi tek tek geziyoruz. Bugün de sizi ziyarete geldik” dedi. 

“HİÇBİR İLÇEMİZE BAKIŞIMIZ FARKLI DEĞİL, OLMAMALI, OLMAYACAK”

Temel maksatlarının, her ilçenin problemlerini yerinde tespit etmek ve bu sorunları çözerek, takip etmek olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, “Günün sonunda, bizim 5 yıllık stratejik planımızı birlikte yazalım istiyoruz. Bugün burada yapacağımız toplantıların oluşturacağı altyapı, Meclis’e taşıyacağımız 5 yıllık stratejik planın da 39 ilçede olgunlaşmasını sağlayacaktır. Bu alanda bu paylaşımcıyı, uzlaşmacı, koordine olan belediyecilik anlayışının yarar vereceği tek şey var; milletimiz ve kentlerimiz. Bu bağlamda seçimin geride kaldığı, artık belediyecilik hizmetlerinin önde koştuğu ve daima bir arada misyon yaptığımız bir periyodu istek ediyoruz. Bu mevzuda hiçbir ilçemize bakışımız farklı değil, olmamalı, olmayacak” diye konuştu. 

 

“BU EN PRESTİJLİ YOLCULUKTUR”

İBB ve ilçe belediyelerinin koordineli, birbirinden haberdar olan, birlikte hizmet noktasında kabiliyetli davranan lokal idare sürecini başarma sorumluluğu olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “İnşallah milletimizin bize vermiş olduğu, güçlü bir ileti olduğunu düşündüğüm, ‘birlikte oturun, birlikte çalışın’ iletisini daima bir arada, en uygun halde uygularız. Bu, en prestijli seyahattir diye düşünüyorum. Bu manada, bugün tekrar yeni devrimizde, Abdurrahman Liderimize üstün muvaffakiyetler dilerken, bütün İstanbul’umuzda da başarılı bir hizmet devrini daima birlikte yaşarız” tabirlerini kullandı. 

DURSUN: “İSTANBUL HİZMETİ HER VAKİT HAK EDEN BİR ŞEHİR”

Sultangazi Belediye Başkanı Dursun da İmamoğlu ve takımının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Tebrik ediyoruz. Muvaffakiyetler diliyoruz. İstanbul hizmeti her vakit hak eden bir kent. Daima bir arada inşallah bu hoş kente hizmet etmeye devam ederiz. İyi uğurlu olsun. Rabb’im bahtınızı açık etsin. Ayaklarınıza sıhhat. İnşallah hoş bir 5 yılı, daima birlikte geçiririz” kelamlarıyla lisana getirdi. Konuşmaların akabinde İmamoğlu ve Dursun, kurum kurmaylarının karşılıklı iştirakiyle, Sultangazi’nin meselelerine ve tahlil yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim