yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Emirates, toplamda 71 adet A380 ve B777’yi daha yenileyerek retrofit programındaki uçak sayısını 191’e çıkaracak

Emirates, 43 adet A380 ve 28 adet Boeing 777 uçağını daha büsbütün yenileyeceğini ve böylelikle retrofit programındaki uçak sayısının 191’e ulaşacağını açıkladı.

Emirates, toplamda 71 adet A380 ve B777’yi daha yenileyerek retrofit programındaki uçak sayısını 191’e çıkaracak


Emirates, yolcularına eşsiz bir seyahat tecrübesi sunmaya devam etmek ismine yenileme programını genişletmeye karar verdi. Havayolunun orjinal planında, yenilenmiş kabin iç yerlerini kapsayan 67’si A380 ve 53’ü Boeing 777 olmak üzere 120 uçaklı bir retrofit projesi bulunuyordu. Bu süreçte, Boeing 777, Emirates filosunun belkemiği olmaya devam ederken; A380 ise yolcuların favorisi olmayı sürdürdü.

Emirates Başkanı Sir Tim Clark hususla ilgili şunları söyledi: “Son teknoloji kabinlerimizin daha fazla A380 ve Boeing 777 tipi uçağımızda yer alması için retrofit programına yaptığımız milyarlarca dolarlık yatırımımızı artırıyoruz. Böylelikle her kabinde, sınıfının en düzgünü eserlerle yolcu tecrübesini ve memnuniyetini arttırma konusundaki kararlılığımızı net bir biçimde ortaya koyuyoruz. Yenilenmiş kabin kaplamaları ve çağdaş renk paletine sahip yeni kuşak koltuklarımızla donatılmış daha fazla uçağı filomuza ekleyerek, yolcularımızın her iki uçak tipinde de birinci sınıf eserlerimizi deneyimlemesini sağlamayı amaçladık.”

Emirates, şu ana kadar 22 adet A380 uçağını yeniledi ve bu yılın temmuz ayında birinci Boeing 777 uçağının iç kısmını yenilenecek. Her bir Boeing 777 uçağının hizmete girmeden evvel yenilenmesi yaklaşık iki hafta sürecek. Havayolunun yenileme planında First-Class kabininin, 1-2-1 oturma sistemiyle Business Class kabininin yenilenmesi ve 24 en yeni Premium İktisat koltuğu yer alıyor. Böylelikle yolculara daha fazla seçenek ortasından tercih yapma imkanı sunulacak.

Premium İktisat kabininin eklenmesiyle birlikte Emirates Boeing 777 uçağında sekiz First Class süit, 40 Business Class koltuğu ve 260 adet İktisat Sınıfı koltuğu olmak üzere toplamda dört kabin sınıfında bulunan 332 koltuk yer alacak. Yeni Premium İktisat sınıfına yer açmak için 50 İktisat sınıfı koltuğu kaldırılacak.

Emirates filosuna yönelik yenileme çalışmaları büsbütün havayolunun mühendislik merkezinde yürütülüyor. Toplamda 250’den fazla işçi, aralıksız bir formda bu proje için çalışıyor. Yenilenen kabinleri teslim etmek için hem tesiste hem de tesis dışında atölyeler kuran 31 büyük ortak ve tedarikçi de bu çalışmaları destekliyor.

Retrofit programındaki son uçağın da yenilenmesinin akabinde projenin tamamlanmasıyla birlikte Emirates, uçaklarına 1.894 yenilenmiş First Class süit, 8.104 yeni jenerasyon Premium İktisat, 11.182 geliştirilmiş özellikli Business Class ve 21.814 İktisat Sınıfı koltuğu eklemiş olacak.

Emirates, şu anda Premium İktisat sınıfı ekleyerek yenilediği A380 uçakları ile New York JFK, Los Angeles, San Francisco, Houston, Londra Heathrow, Sidney, Auckland, Christchurch, Melbourne, Singapur, Mumbai, Bangalore, Sao Paulo ve Dubai’ye seferler düzenliyor. Havayolu, Haziran başında bu yeni kabin sınıfı ile Osaka’ya da seferler düzenleyerek uçuş hizmetini arttıracak.

Şubat 2025 prestijiyle havayolu, bu yılın Eylül ayında filosuna eklenecek olan A350 ile 42 kente Premium İktisat ile hizmet verecek. Ayrıca yenilenen Boeing 777’lerin de yazın sonlarına gerçek daha fazla kente hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ