yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

En fazla sokak hayvanını Osmangazi Belediyesi kısırlaştırdı

Osmangazi Belediyesi, 2024 yılının birinci yarısında 2170 sokak hayvanını kısırlaştırarak, Bursa’daki 17 ilçe belediyesi ortasında en fazla kısırlaştırma yapan belediye oldu.

En fazla sokak hayvanını Osmangazi Belediyesi kısırlaştırdı


Osmangazi Belediyesi, sokak hayvanlarının denetimsiz biçimde üremesini engellemek, hem toplum güvenliğini sağlamak hem de can dostların hayatını müdafaa altına almak için kısırlaştırma çalışmalarına sürat verdi. Sokaklarda devriye gezmenin yanı sıra gelen ihbarları da kıymetlendiren gruplar, tespit ettikleri başıboş sokak hayvanlarını Sahipsiz Hayvanlar Doğal Hayat ve Tedavi Merkezi’ne götürerek kısırlaştırıyor. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü grupları, 2024 yılının birinci yarısında kedi ve köpek olmak üzere toplam 2170 sokak hayvanını kısırlaştırdı. Yürütülen kısırlaştırma çalışmalarıyla, sokak hayvanlarının toplum için tehlikeli olmasını engelleyen Osmangazi Belediyesi,  can dostların ömür hakkını da koruyor. 2024 yılının birinci yarısında yapılan kısırlaştırmalar ile Osmangazi Belediyesi, Bursa’daki 17 ilçe belediyesi ortasında en fazla hayvan kısırlaştıran yapan belediye oldu.

297 SOKAK HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Ömür ve Tedavi Merkezi, kısırlaştırma çalışmalarının yanı sıra başta kedi ve köpek olmak üzere birçok hayvanın tedavi edilmesini de sağladı. 2024 yılının birinci 6 ayında 6 bin 562 sokak hayvanına bakım ve sıhhat hizmeti verildi. 1664 sokak hayvanına kollayıcı hekimlik hizmeti sağlandı. Merkezde, bakım ve tedavi uygulamalarının dışında 297 sokak hayvanı yeni sahiplerine kavuşturuldu. Veteriner İşleri Müdürlüğü takımları, 40 bin 150 kilogram kuru mamayı ilçenin çeşitli noktalarına bırakarak, can dostların aç kalmamalarını sağladı.

“ETKİN KISIRLAŞTIRMA İLE POPÜLASYONU AZALTABİLİRİZ”

Can dostlarımız, ömürlerimizi daha da güzelleştiren canlılardır diyen Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, “Sokak hayvanlarının, kısırlaştırılıp sahiplendirilmesini gerçek buluyoruz. Faal kısırlaştırma ile artan başıboş hayvan popülasyonu azaltabiliriz. Dünyamızın, kentlerimizin ve hayatlarımızın birer kesimi olan sokak hayvanlarını uyutmak yerine,  bu canlıların hayat şartlarını güzelleştirmeyi, onlara daha düzgün bir hayat sağlamayı ve toplumda yaşanan problemleri azaltmayı amaçlamalıyız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ