yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Enerji Sektörünün İlk Kapsamlı Profesyonel Gelişim Programı Power MBA’in Üçüncü Dönemi Tamamlandı

Türkiye’nin başkan özel dal elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, profesyonel gelişim programı Power MBA’in üçüncü devrini tamamladı.

Enerji Sektörünün İlk Kapsamlı Profesyonel Gelişim Programı Power MBA’in Üçüncü Dönemi Tamamlandı

Türkiye’nin başkan özel kesim elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, profesyonel gelişim programı Power MBA’in üçüncü periyodunu tamamladı. 

Enerjisa Üretim ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Ünitesi iş birliğinde hayata geçen program ile güç piyasaları, üretim teknolojileri, data analitiği, strateji, finans ve gücün geleceğine dair geniş bir içerik sunulurken çalışanların meslek seyahatleri da desteklendi

Bilgi birikimini daima geliştiren, standartları belirleyen ve bölümün geleceğine istikamet veren güç şirketi olma maksadıyla projeler geliştiren Enerjisa Üretim, 2021 yılında başlattığı profesyonel gelişim programı Power MBA ile mesleğini güç alanında sürdürmek isteyenlere eğitim fırsatı sunmaya devam ediyor. Program; enerji kesimi ekosistemi içindeki tüm iştirakçilerin bilgi birikimini geliştiriyor, alanında uzman bireylerden işin geleceğini öğrenme fırsatı sunuyor. Türkiye’den ve şu an prestijiyle sayısı 11’i aşan ülkeden kamu ve özel kesim olmak üzere farklı birçok kuruluştan programa dahil olan iştirakçileri ile birebir vakitte geniş bir network ağı oluşturma imkanı sağlıyor.

Enerjisa Üretim’in insan odaklı çalışan tecrübesi yaklaşımı doğrultusunda Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Ünitesi ile hayata geçirdiği Power MBA programının üçüncü devrinde iştirakçiler güç dalına dair güçlü bir perspektif yakaladı.

Programın Üçüncü Periyoduyla Birlikte Toplam 194 Mezun Verildi

Şubat ayında üçüncü periyodu tamamlanan ve toplam 9 ay süren Power MBA programında Enerjisa Üretim çalışanlarının yanı sıra Türkiye genelinde ve milletlerarası alanda güç dalında yer alan özel firma, kamu ve STK çalışanları iştirak sağladı. Programda ayrıyeten; finans, güç, bankacılık, danışmanlık ve mühendislik üzere birçok farklı bölümden iştirakçiler yer aldı. Program, yalnızca Türkiye hudutları içinde değil, birebir vakitte Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, Suudi Arabistan ve İngiltere’den gelen 11 yabancı iştirakçiyle da memleketler arası bir boyuta ulaştı.

Yaklaşık 128 saat süren Power MBA’in üçüncü periyodunda toplam 86 kişi mezun oldu. Bu muvaffakiyet, güç bölümünün global bir perspektife sahip olması ve çeşitli coğrafyalardan gelen profesyonellerin bir ortaya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları açısından kıymetli bir adımı temsil etmektedir. Programda bireylerin mesleklerine katkı sağlamanın yanı sıra, tıpkı vakitte bölümler ortası etkileşimi artırarak global bir vizyon oluşturmasını vurgulanmaktadır.

“Networking Event ile İştirakçiler Ortası Alaka Ağını Güçlendirmek İstiyoruz”

Power MBA programının önümüzdeki yıllarda büyüyerek devam edeceğini belirten Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Power MBA’nin son devri, 46 farklı kuruluş ve 6 farklı ülkeden iştirakçilerle muvaffakiyetle tamamlandı. İştirakçi sayısının önümüzdeki periyotta daha da artacağına inanıyoruz. Networking aktiflikleri ve buluşmalar, grup ruhu oluşturma ve dalda çeşitli bakış açılarına erişim sağlama konusunda olumlu geri bildirimler aldı. Mezun iştirakçiler içinse Power MBA Alumni programını hayata geçirdik. Bu program aracılığıyla, iş dünyasındaki değişimlere ayak uydurabilmeleri için daima takviye sunmayı taahhüt ediyoruz. Alumni ile tahsil, gelişim ve etkileşim fırsatları sunarak güçlü bir topluluk oluşturduk. Geçmiş başarılarımıza ilhamla, önümüzdeki periyotta daha da büyüyecek ve iştirakçilerimize daha fazla bedel katacağımıza inanıyoruz. Sizleri, güçlü bağlarımızı daha da pekiştirmeye davet ediyoruz” dedi.

Program içerikleri Enerjisa Üretim ile Sabancı Üniversitesi EDU Yöneticisi Dr. Cüneyt Evirgen ve Sabancı EDU Power MBA Program Koordinatörü Murat Kaya ile birlikte tasarlandı. Eğitimlerin ise 4 modülden oluştuğu aktarıldı. Birinci 3 modülde güç kaynakları ve teknolojileri, strateji ve yatırımlar, proje idaresi, finans, mevzuat, etraf, iklim, sürdürülebilirlik, gücün geleceği, güç depolama ve hidrojen teknolojileri, santral işletme ve bakımı, varlık idaresi, ticaret, data analitiği ve dijitalleşme üzere mevzular işlendi. Dördüncü modülde ise Enerjisa Üretim perspektifinde uzman çalışanlarının eğitmenliği ile Dijitalleşme, Strateji, Ticaret, İşletme  teknik ve Güçte Yetenek İdaresi mevzularına yer veriliyor. Power MBA’in bir sonraki devrinin ise 10 Mayıs 2024’te başlayacağı belirtiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ