yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Enerjisa Üretim, ‘Her Fidan Bir Umut’ projesi ile Türkiye’nin ormanlarına 1 milyonu aşkın fidan dikiyor

Fidanlar enerjisauretimherfidanbirumut web sitesi üzerinden kampanyaya katılan gönüllülerin katkılarıyla dikiliyor.

Enerjisa Üretim, ‘Her Fidan Bir Umut’ projesi ile Türkiye’nin ormanlarına 1 milyonu aşkın fidan dikiyor


Enerjisa Üretim, ‘Her Fidan Bir Umut’ Projesi ile, 2021 yılından bu yana 1 milyondan fazla fidan dikim amacıyla Türkiye’nin orman varlığına güçlü bir katkı sağlıyor. Bu yıl 280 bin fidan dikmeyi hedefleyen Türkiye’nin başkan özel kesim güç üretim şirketi, oluşturduğu “enerjisauretimherfidanbirumut” web sitesi üzerinden santrallerinin ve yenilenebilir güç projelerinin bulunduğu lokasyonlarda herkesi kendileri ya da sevdikleri ismine fiyatsız olarak fidan katkısında bulunmaya çağırıyor.  

Enerjisa Üretim, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 26 santrali ve 4.000 MW’a yakın kurulu gücüyle ülkemizin güç muhtaçlığını karşılarken, yenilenebilir güç projelerinin ve santrallerinin yer aldığı vilayetlerdeki fidan dikimleriyle Türkiye’nin ormanlaştırılmasına katkı sunuyor. Her yıl yaşının 10 bin katı kadar fidanı toprakla buluşturan Enerjisa Üretim, “Her Fidan Bir Umut” diyerek 2021 yılından bugüne gerçekleştirdiği maksatlarıyla toplamda 1 milyondan fazla fidanı toprakla buluşturuyor.

Fidanlar enerjisauretimherfidanbirumut web sitesi üzerinden kampanyaya katılan gönüllülerin katkılarıyla dikiliyor. Doğaseverler web sitesinde tercih ettikleri bölgeyi seçerek kendileri yahut sevdikleri ismine fidan dikilmesini talep edebiliyorlar ve karşılığında sertifikalarını indirebiliyorlar. Fidan dikimi herkesin iştirakine açık biçimde fiyatsız olarak gerçekleştiriliyor. Sitede Türkiye haritası üzerinden geçmiş dikim bilgilerine de yer veriliyor. 

Tüm doğaseverleri enerjisauretimherfidanbirumut web sitesi ve toplumsal medya hesaplarından kampanyaya katılmaya çağıran Enerjisa Üretim, “2024 dikim gayemizin bir modülü olmak için müracaat formunu doldur, dilediğin lokasyonumuzda istekli olarak senin ismine da bir fidan dikelim” duyurusunda bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim