yandex
ankara seo
ankara web tasarım
22.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Erdoğan’dan Yeni Sigara Yasakları Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sigara konusunda yeni düzenleme yapacaklarını açıkladı.

Erdoğan’dan Yeni Sigara Yasakları Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2009 yılından sonra doğan çocukların sigara almasını yasaklayan maddeyi Türkiye’ye uyarlama sinyali verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sigara konusunda sert adımlar atma sinyali verdi. Erdoğan katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulunarak, elektronik sigaraya geçit vermeyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sigara kullanımı ve yapacakları yeni düzenlemeler hakkında sinyaller verdi. Erdoğan, sigaranın zararlarından bahsederken, tütün şirketlerinin insanları zehirleyerek kar elde ettiğine dikkat çekti. Erdoğan, bugüne kadar sigarayla gayrette alınan kararlara değinerek, sigaraya karşı yeni bir kanun düzenlemesi üzerinde çalışıldığını ve İngiliz Modeli’nin de masada olduğunu belirtti.

TORAKS’TAN TÜTÜN AÇIKLAMASI !

Sigara Konusunda Dünya Tütünsüz Günü’nde Değerli Mesajlar

Vahdettin Köşkü’nde, Dünya Tütünsüz Günü kapsamında gerçekleştirilen programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigaraya karşı çabada kıymetli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Dünya tütünsüz günü etkinliklerinin tütün zararlarına ait farkındalığın artmasına katkı sağlamasını diliyorum. Bu mevzuda verdiği gayret için Tuğba kardeşime çok teşekkür ediyorum. Milyarlarca dolarlık hacmiyle sigara sanayisinin çocuklarımız başta olmak üzere toplumumuzun tüm kısımlarını gaye aldığını görüyoruz” dedi.

İngiliz Modeli Gündemde

Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye gelen 15 yaşındaki bir öğrencinin, ülkesinde 2009’dan sonra doğanların hayat uzunluğu sigaraya erişimini yasaklayan yasa hakkında bilgi vermesi üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan da emsal bir uygulamanın Türkiye’de de hayata geçirilebileceğini söz etti. Erdoğan, gerekirse yasa ile ilgili Birleşik Krallık’la bağlantı kurulabileceğini belirtti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim