yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ericsson ConsumerLab Raporu: Türkiye’de Sabit Kablosuz Erişim Güçlü Bir Tercih

Türkiye’de 10 haneden 8’i Sabit Kablosuz Erişimi (FWA) daha evvel kullandıkları ilişkinin yerine kullanmayı tercih ediyor

Ericsson ConsumerLab Raporu: Türkiye’de Sabit Kablosuz Erişim Güçlü Bir Tercih

Ericsson (NASDAQ: ERIC), tüketicilerin Sabit Kablosuz Erişim (FWA) algılarına ait araştırma sonuçlarını ortaya koyan en son ConsumerLab Raporu’nu yayınladı.

Türkiye dahil 19 ülkeyi kapsayan ve 1,2 milyar bireyin yaşadığı 370 milyon haneyi temsil eden Ericsson ConsumerLab araştırmasının bulguları, bir ilişki seçeneği olarak Sabit Kablosuz Erişim (FWA) ile ilgili gelişen tüketici seçimleri ve algıları hakkında çeşitli ve kapsamlı bir bakış açısı sunuyor.

Araştırma, servis sağlayıcılara Sabit Kablosuz Erişim büyümesini yakalamak için hanelerin muhtaçlık duydukları farklı ilişki tahlilleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Ayrıyeten, FWA’nın tesirli bir biçimde uygulanması için farklı pozisyonlandırma stratejileri öneriyor.

Araştırma, Türkiye’de 100’ü faal olarak Sabit Kablosuz Erişim kullanıcısı olmak üzere, 1.000 hane temsilcisinin iştirakiyle gerçekleştirildi. Anket, yapılan hanelerde yaşayan toplam 50 milyonluk bir nüfusu temsil ediyor. 

Türkiye’deki bulgular, bir eğilim değişikliği olduğunu ve FWA’in internet erişimi için birincil tercih haline geldiğini belirtiyor.  10 haneden 8’i FWA’yi daha evvel kullandıkları irtibat hizmetinin yerine tercih ediyor. Bu temas hizmetinin getirdiği gelişmiş yetenekler, uygun ve muteber bir internet teması sağladığı görüşünü de desteklemektedir. Bu sayede haneler daha âlâ bir internet temasının keyfini çıkarabilirler. Ayrıca, araştırmada FWA’in şebeke perfomansı açısından fiberle birebir seviyede olduğu belirtilmektedir. 

Ericsson Orta Doğu ve Afrika Lider Yardımcısı ve Türkiye Başkanı Işıl Yalçın şunları söyledi: “Son Ericsson ConsumerLab Raporu, Türkiye’deki 12 milyon hanedeki kullanıcıların durumunu temsil ediyor. Sabit Kablosuz Erişimin (FWA) uygun maliyetli, esnek, kolay kurulan ve süratli irtibat sağlayan özellikleri ile öne çıkmaktadır. Hakikaten bu şimdiki raporun bulguları, Türkiye’de hanelerin yüksek süratli genişbant ve kolaylık açısından FWA’i tercih ettiğini doğruluyor.”

ConsumerLab Başkanı Jasmeet Singh Sethi ise şunları söyledi: “Raporda her 2 haneden 1’i  FWA’e ilgi duyduğunu belirtiliyor. Rapor, FWA pazarının yüksek büyüme potansiyelini araştırıyor ve Amerika Birleşik Devletleri pazarının ötesinde bile FWA’i seçen hanelerin evvelki geniş bant irtibatlarına muhtaçlık duymadıklarını gösteriyor.” 

Ericsson ConsumerLab raporunun hane halkı görüşüne dair ayrıntıları incelemek için linki ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ