yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

ESET NATO tatbikatında yer aldı

ESET uzmanları, dünyanın en büyük ve en karmaşık siber savunma tatbikatı olan Locked Shields 2024’e katıldı. NATO’nun İşbirliği Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi (NATO CCD COE) tarafından yürütülen yıllık tatbikata 40 ülke katıldı. ESET, 50’den fazla uzmanla bir dizi taktik gruba katkıda bulundu.

ESET NATO tatbikatında yer aldı


İş birliğinin odak nokta olduğu 14. yıl tatbikatında  ESET, Slovak-Macar grubuna, bilhassa grubun siber tehdit istihbaratı, istemci tarafı müdafaa, isimli tıp ve stratejik bağlantı alanlarında birinci üç sırayı almasına katkıda bulunan savunma yetenekleri sağladı. Misal ülkeler ortası ünitelerden oluşan 18 iştirakçi takım ortasında genel sıralamada 4. sırayı aldı. Slovak-Macar grubu stratejik gayelerini muvaffakiyetle takip etti. Tatbikat uzmanlık ve en son güvenlik teknolojilerinin kullanılmasının yanı sıra hayali ülke Berylia’nın hayati altyapısını savunmak, ülkeyi felç etmek ve halkta huzursuzluk yaratmak için tasarlanan büyük siber akınlar karşısında birlikte çalışan iştirakçiler ortasındaki bağlantı ve yoğun iş birliği üzerine inşa edildi. 

ESET CTO’su Juraj Malcho, “Locked Shields, iş birliğinin NATO’nun en güçlü taraflarından biri olduğu kavramını destekliyor; tüm üye ülkeler, onların vatandaşları, işletmeleri ve kritik altyapıları için muhafaza seviyesini artırıyor” dedi. “ESET, siber güvenlik, isimli tıp, tehdit istihbaratı, yasal ve stratejik bağlantı uzmanlarının yanı sıra XDR siber güvenlik platformumuz ESET PROTECT’i sağlayarak bu canlı atış tatbikatında Slovak Savunma Bakanlığı’nı desteklemekten gurur duyuyor. Birlikte, kesintiye neden olmak isteyen her türlü güçlü düşmana karşı daha güçlüyüz.”

Slovak grubu Slovak Askeri İstihbaratının Siber Savunma Merkezi tarafından yönetildi. Tatbikat sırasında Slovak hükümeti, savunma, maliye, içişleri, ulaştırma ve dışişleri bakanlıklarından uzmanlar tarafından temsil edildi. ESET’in uzmanları ve teknolojileri, siber hücumların süratli bir halde tespit edilmesine ve müdahale edilmesine katkıda bulundu. Palo Alto Networks’ün Slovak şubesinden ve Orange Slovensko’dan uzmanlar da altyapının hem güvenliğinin sağlanmasına hem de yönetilmesine yardımcı oldu. Bratislava’daki Slovak Teknoloji Üniversitesi ve Comenius Üniversitesi, General Milan Rastislav Štefánik Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden yetenekli öğrenciler ve profesörleri ile yabancı üniversitelerde okuyan genç Slovak yetenekler de ulusal takımı destekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ