yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

ESET teknolojisi ve stratejik vizyonu ile fark yaratıyor

ESET, üst üste beşinci sefer Radicati Market Quadrant’ta ‘En Yeterli Oyuncu’ olarak kabul edildi

ESET teknolojisi ve stratejik vizyonu ile fark yaratıyor

Dijital güvenlik alanında global bir başkan olan ESET, güvenlik pazarının gelişmiş kalıcı tehdit (APT) müdafaa segmentini kapsayan Radicati APT Protection Market Quadrant 2024’te ‘En Düzgün Oyuncu’ seçildi.

APT müdafaası, “sıfırıncı gün tehditlerinin ve kalıcı makûs niyetli hücumların tespiti, önlenmesi ve muhtemel düzeltilmesi için bir dizi entegre çözüm” olarak tanımlanıyor. Tanınmış pazar araştırma firması Radicati, satıcıları çeyrekte iki kritere nazaran konumlandırıyor: Her bir satıcının tahlilinin özelliklerinin genişliği ve derinliğine nazaran bedellendirilen fonksiyonellik ve satıcının stratejik yönünü söz eden stratejik vizyon. ESET, Radicati tarafından düzenlenen raporda “hem genişlik hem de fonksiyonellik derinliği sunan ve gelecek için sağlam bir vizyona sahip olan eserleriyle mevcut pazar başkanları ortasında yer alıyor. En Uygun Oyuncular, teknolojileri ve stratejik vizyonlarıyla pazarı şekillendiriyor.

ESET Teknoloji Yöneticisi Juraj Malcho  yaptığı açıklamada “Radicati tarafından APT Protection Market Quadrant’ta üst üste beşinci kere En Güzel Oyuncu olarak gösterilmekten heyecan duyuyoruz. Bu kilometre taşıyla ESET, en yeni güvenlik yazılımlarının geliştirilmesine olan bağlılığını ve inovasyona olan bağlılığımızı bir sefer daha teyit ediyor. Teknolojiyi tüm teknoloji kullanıcıları için daha inançlı hale getirme uğraşlarımızın takdir edilmesinden gurur duyuyoruz” dedi.

ESET’in en güçlü istikametlerinden biri, ESET Inspect ile birlikte detaylı görünürlük, risk değerlendirmesi, olay müdahalesi, soruşturma ve düzeltme ile genişletilmiş algılama ve karşılık (XDR) sunan birleşik tek tıklamalı güvenlik idaresi platformu ESET PROTECT’tir. Platform, bulutta ya da şirket içinde kullanılabiliyor ve Windows, macOS ve Linux üzere tüm büyük işletim sistemlerini destekliyor. Raporda ayrıyeten ESET’in tahlillerinin çoklu lisan dayanağı ve geniş bir yerelleştirilmiş sürüm seti sunduğu vurgulandı. ESET’in başarısına katkıda bulunan bir başka değerli alan da, sıfırıncı gün varyantları, ikili gizleme, sanal makinede gizleme ve evraksız hücumlar üzere gelişmiş kaçınma teknikleri kullanan tehditlerin tespit edilmesine yardımcı olmak için ESET Endpoint Security tahlillerini ek bir tehdit telemetri kaynağı olarak Intel® TDT ile birleştiren ortaklık.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ