yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ameliyathanesi Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırıldı

Ege Üniversitesinin sıhhat alanında değerli yatırımlara imza attığını lisana getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Hem Tıp Fakültesi Hastanemiz hem de Diş Hekimliği Fakültemiz, vatandaşlarımıza A Plus kalitede sıhhat hizmeti sunuyor.

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ameliyathanesi Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırıldı


Türkiye’nin önde gelen diş hekimliği fakültelerinden olan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, kaliteli eğitim anlayışının yanı sıra bölgeye sağladığı sıhhat hizmetleriyle de ön plana çıkıyor. Fakülte bünyesinde C Blok’ta bulunan ve içerisinde; genel anestezi operasyon odaları, ağır bakım servisi,  yataklı servis, küçük cerrahi müdahale odaları ve merkezi sterilizasyon ünitesinin yer aldığı ameliyathane, alt yapı ve donanım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırıldı.

Ege Üniversitesinin sıhhat alanında kıymetli yatırımlara imza attığını lisana getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Hem Tıp Fakültesi Hastanemiz hem de Diş Hekimliği Fakültemiz, vatandaşlarımıza A Plus kalitede sıhhat hizmeti sunuyor. Diş Hekimliği Fakültemizde yer alan ameliyathanemiz, gerekli yatırım ve çalışmaların yapılmasının akabinde Sıhhat Bakanlığımızdan ruhsat almaya hak kazandı. Ameliyathanemizin hizmete girmesi ile Fakültemiz tıpkı zamanda  ‘Ege Üniversitesi Diş Hastanesi’ unvanını da almış olacak. Ameliyathanemizde, hem operasyon sırasında hem de sonrasındaki bakım hizmetlerinde vatandaşlarımıza kaliteli hizmet, en son teknoloji aygıtlarla ‘Engelli dostu’ olarak sunulacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, ameliyathanemizin üniversitemize ve ülkemize iyi olmasını diliyorum” dedi.

“Tam donanımlı ‘Engelli dostu’ ameliyathane”

Ameliyathane ile ilgili bilgiler veren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, “Ameliyathane ünitesi bünyesinde yer alan iki genel anestezi ünitesinin devreye girmesiyle birlikte, ülkemizin kanayan yarası olan engelli hastaların diş tedavileri kamu kurumu bünyesinde rahatlıkla gerçekleştirilerek, ‘Engelsiz Ege’ kavramına tahminen de en değerli katkılardan biri sağlanmış olacak. Yeniden bu ünitede diş hekimliği uzmanlık eğitimi çekirdek müfredatlarında yer alan öncelikli ve özellikli operasyonların yapılması mümkün olacağından, bir yandan hastalarımıza hizmet verilirken başka yandan da uzmanlık eğitimimizin kalitesi ve yeterliliği artırılacak. Standartlara uygunluğu tescil edilmiş olan ağır bakım ünitelerimiz, genel anestezi sonrası hastalarımızın uyandırılıp, gerektiğinde inançla acil müdahalelerinin gerçekleştirilebileceği imkân ve donanıma sahip. Ağır bakım sonrası hastalarımızın müşahede altında tutulacağı konforlu bir yataklı servisin de bulunduğu ameliyathanemizde ayrıyeten, özellikli müdahalelerin gerçekleştirilebileceği küçük cerrahi operasyon odaları da yer almakta. Tekrar bu kompleks içerisinde yer alan çağdaş ve çağdaş aygıtlara ve alanlara sahip olan merkezi sterilizasyon ünitesi ile, Sıhhatte Kalite Standartları gereği tanımlanan sterilizasyon ünitesine ait fiziki alanlar ve sterilizasyon sürecinin aktifliğine yönelik tüm süreçlerde yer alan kurallar tümüyle yerine getirilmiş olacak. Kelam konusu sterilizasyon ünitesi yalnızca ameliyathanenin değil tüm fakülte kliniklerinin de muhtaçlıklarını rahatlıkla karşılayacak güç ve kapasiteye sahip” dedi.

“Ruhsatımız, sıhhat hizmetlerindeki kalitemizi pekiştirdi”

Prof. Dr. Ersin, “Ameliyathane ruhsatımızın alınmasıyla birlikte ‘Ege Üniversitesi Diş Hastanesi’ unvanı da alacak olan fakültemiz, sıhhat hizmetlerinin sunumundaki kalitesini pekiştirip geliştirmiş, ülke çapında da hak ettiği ayrıcalıklı konuma yerleşmiş olacaktır. ‘Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek’ mottosu ile yoluna devam eden esaslı ve güçlü kurumumuz Ege Üniversitesine yakışır bir vizyonla oluşturulmuş, kaliteli hizmet ve eğitimi hedefleyen ameliyathanemizin açılışı ile yaşadığımız haklı gururu tabir etmekten memnuniyet duyuyorum. Bu vesileyle, maddi manevi takviyelerini daima ardımızda hissettiğimiz, bizi her mevzuda olduğu üzere bu bahiste da cesaretlendirip, yolumuzu açan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a, Ameliyathanenin inşası, teknik aygıt, ekipman ve donanımının oluşturulmasında emeği geçen Genel Sekreterliğimize, Yapı İşleri ve İdari Mali İşler Daire Başkanlığımıza ve emeği geçen tüm Rektörlük çalışanımıza müteşekkiriz. Ameliyathanenin hazırlanması sırasında adanmışlık ve özveri ile ellerinden gelenin en güzelini ve emeğini ortaya koyan fakültemizin tüm kıymetli işçisi olmadan bu başarıyı sağlamak mümkün olmazdı. Herkese farklı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim