yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EÜ Konservatuvarında “Pecha Kucha” performansları sergilendi

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı (DTMK) Türk Halk Oyunları Kısmı tarafından “Yaratıcı Akademik Buluşmalar” kapsamında “Pecha Kucha” aktifliği gerçekleştirildi. Doç. Dr. Füsun Aşkar koordinasyonunda gerçekleştirilen aktiflikte yüksek lisans öğrencilerinin Pecha Kucha performansları sergilendi.

EÜ Konservatuvarında “Pecha Kucha” performansları sergilendi


Aktiflikle ilgili bilgi veren Koordinatör Doç. Dr. Füsun Aşkar, “Pecha Kucha” (chitchat-çene çalma), 20 saniye müddetince 20 görseli toplam 6 dakika 40 saniye mühletince sunma biçimidir. Bilhassa tasarım dünyasında kullanılan bu aktifliği akademik ortama taşımaktaki maksat yeni kuşağın ilgisini çekmektir. Kısa müddette aktif, keyifli ve bol bilgi içeren bu aktiflik, lisansüstü öğrencilerimizin dans çalışmalarının çeşitli bağlamları üzerine yaptıkları araştırma mevzularından oluşuyor. Öğrencilerimiz, literatür tarayarak kuramsal bilgiyi filtreleme hüneri kazanıyor, sunumlarıyla gaye kitle olan lisans öğrencilerinin fotografik hafızalarına dokunuyor ve kuramsal vizyonlarını genişletiyor. Bu deneysel arena lisans öğrencilerini lisansüstü eğitime özendiriyor; bu bakımdan bu aktifliği benimsiyor ve sürdürmeyi düşünüyoruz” dedi.

         Doç. Dr. Aşkar, “Bu yılki aktiflikten sonra bilgilerin kıymetlendirme sürecini daha eğlenceli ve ilgi alımlı hale getirmek için web platformunda Quizizz programı ile birinci üçe giren öğrencilerimize kitap ikram ettik ve ilgiyi canlı tutmayı sağladık. Bu yıl etkinliğimiz ‘McDonaldlaşma’, ‘Kinesphere’, ‘Choreomusicology’, ‘The medium is the message’  ve ‘Simulakr’ mevzularıyla gerçekleşti. Çalışmaya ihtimamla katkı sağlayan yüksek lisans öğrencilerim Cihan Babacan, Efe Başdemir, Emirhan Dondar, Şafak Hasan Kahraman ve Ulaş Can Şahin’e, iştirakleriyle aktifliğe kıymet katan meslektaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

         Konuşmaların akabinde Koordinatör Doç. Dr. Aşkar ve çalışmaya katkı veren öğrencilere “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim