yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EÜ Spor Bilimleri Fakültesinde mezuniyet coşkusu

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gençer, “Ege Üniversitesi Türkiye’nin dördüncü Ege Bölgesi’nin en esaslı üniversitesi olarak kuruluşu 1955 yılından günümüze nitelikli bilgi üreterek kozmik ölçekte bilim dünyasına katkıda bulunmaktadır.

EÜ Spor Bilimleri Fakültesinde mezuniyet coşkusu


Ege Üniversitesi (E.Ü) Spor Bilimleri Fakültesi 28. Devir mezunlarını kesime uğurladı. Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE -Kültür Merkezinde yapılan mezuniyet merasimine; E.Ü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gençer, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Gülbin Rudarlı, Milletlerarası Cimnastik Hakemi Öğr. Gör. Mehmet İnce, Spor Psikolojisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Engür, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Konuşmasına Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın selamını iştirakçilere ileterek başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan,“ Ege Üniversitesi, 1955 yılından beri Türkiye’nin en esaslı eğitim kurumlarından biri olarak, Ar-Ge odaklı eğitim ve araştırma faaliyetleriyle toplumun gereksinimlerine karşılık veriyor. Sizler, bu esaslı geçmişin mirasını taşıyarak, bugün meslek sahibi bireyler olarak mezun oluyorsunuz. Bu başarıda sizin özverinizin ve velilerinizin dayanağının büyük hissesi var. Hayatı bir kitap olarak düşünürsek, bugün bir kısmını tamamladınız. Bundan sonraki kısımları siz yazacaksınız. Unutmayın, Atatürk’ün dediği üzere, ‘Türk evladı ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.’ Siz de ecdadınızın mirasını taşıyarak, kendinize, ailenize, devletinize ve insanlığa yararlı bireyler olun. Yeniden Atatürk’ün ‘Ben atletin zeki, çevik ve birebir vakitte ahlaklısını severim’ kelamını hatırlayarak, hayatınızda sporun da kıymetli bir yer tutmasını dilerim. Yolunuz açık, bahtınız hoş olsun.” dedi.

“Fakültemiz uluslararası donanıma sahip”

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gençer, “Ege Üniversitesi Türkiye’nin dördüncü Ege Bölgesi’nin en esaslı üniversitesi olarak kuruluşu 1955 yılından günümüze nitelikli bilgi üreterek kozmik ölçekte bilim dünyasına katkıda bulunmaktadır. Bu yapı bünyesinde 1992 yılında kurulan Spor Bilimleri Fakültesi ülkemizin spor bilimleri alanında belirlenen amaçlara ulaşması için ülkü eğitim ve üst seviye araştırmalar yürüten harikalığı prensip edinmiş öncü bir kurumdur. Milletlerarası donanıma sahip açık ve kapalı spor tesisleriyle eğitim ve araştırma kalitesi son derece yüksektir. Kuruldukları günden bugüne üniversitemizin ve fakültemizin bu güçlü yapıya ulaşmasında emeği geçen tüm yöneticilerimize ve son periyotta üniversitemizin tam akredite, öğrenci odaklı ve araştırma üniversitesi olmasını sağlayan, bu istikamette sergilediği özverili çalışmalar ve liderlik için Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkürlerimi arz ederim.” diye konuştu.

“ Ebediyen olumlu, yapan ve mütevazı olun”

Öğrencilere seslenen Dekan Prof. Dr. Timuçin Gençer, “Spor bilimleri alanında edindiğiniz bilgi ve tecrübeler, yalnızca akademik mesleğiniz için değil, birebir vakitte kişisel gelişiminiz ve topluma katkınız için de güçlü bir temel oluşturmaktadır. Sizler, bu bedelli disiplini öğrenerek ve yaşayarak değerli bir adım attınız. Artık, aldığınız bu eğitimi hayatınızın her alanında ve mesleğinizde muvaffakiyetle kullanma vakti geldi. Ege Üniversiteli olmanın verdiği özgüven ile işinize sıkı sıkıya sarılın.  Hep olumlu, yapan ve mütevazı olun. Akıl ve Bilimin yolundan asla ayrılmayın. Bu noktada sizlere olan inancımız tamdır. Ulu Liderimiz ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda; laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, Vatanın ayrılamaz bütünlüğü, Aziz Türk Ulusu’nun aydınlık yarınları için ebediyen emin adımlarla yürüyünüz” dedi.

Spor Bilimleri Fakültesi mezunlarının yetiştirilmesinde emeği geçen pahalı akademisyen ve idari çalışanlarının yanı sıra ailelere de teşekkür eden Prof. Dr. Gençer, “Sevgili aileler bu pahalı gençleri eğitimleri için bizlere güvenerek emanet ettiğiniz için şahsım, fakültem ve üniversitem ismine sizlere teşekkürlerimiz sunarım” dedi.

Prof. Dr. Gençer, “Sevgili meslektaşlarım spor dünyasına yapacağınız büyük katkıları görmek için sabırsızlanıyorum. Tüm hayatınızın sıhhat, memnunluk, muvaffakiyetler ile dolu olmasını dilerim yolunuz ve bahtınız açık olsun.” diye konuştu.

“Çabalarımız ve azmimiz meyvesini verdi”

Öğrenciler ismine konuşan Fakülte Birincisi Irmak Erirgin, “ Bugün burada fakülte birincisi olarak konuşmak büyük bir gurur. Öncelikle mezun olan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. Gayretlerimiz ve azmimiz nihayet meyvesini verdi. Üniversitemizin istikrarlı takviyesiyle kuvvetli bir dört yılı geride bırakmayı başardık. Bana takviye olan anne, babama, tüm velilerimize, imkânları mümkün kılan kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Dekan Prof. Dr. Timuçin Gençer tarafından, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi, Ege Üniversitesini ve Spor Bilimleri Fakültesini temsil edecek olan Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri; Milletlerarası Cimnastik Federasyonu Artistik Cimnastik Erkekler Branşı Uygulama Hakemi Öğr. Gör. Dr. Mehmet İnce ile Türkiye Yelken Federasyonu Spor Psikolojisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Engür’e “Olimpiyat İştirak Belgesi” verildi. Merasim sonunda mezunlar kep atarak, mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ