yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EÜ Su Ürünleri Fakültesi 38. Dönem Mezunlarını Sektöre Uğurladı

Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesinde 2023-2024 Eğitim- Öğretim Periyodunda tahsillerini tamamlayan öğrenciler kesime uğurlandı.

EÜ Su Ürünleri Fakültesi 38. Dönem Mezunlarını Sektöre Uğurladı


Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE -Kültür Merkezinde yapılan mezuniyet merasimine; EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Banu Yücel, Su Eserleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi İkinci Başkanı Ekim Özal, İzmir Su Eserleri Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliği İdare Şurası Lider Yardımcısı Cenk Yurttaş, akademisyenler, dal temsilcileri,  öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet merasiminin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Banu Yücel, “Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın Su Eserleri Fakültesinin genç mezunlarına tebriklerini ve muvaffakiyet dileklerini sunarak sözlerime başlamak istiyorum. Tam akredite araştırma üniversitesi olan Ege Üniversitesinin tecrübeli akademik takımı ve başarılı öğrencileriyle parlayan Su Eserleri Fakültemiz, bundan 42 yıl evvel eğitim vermeye başlamış olup ülkemize liyakatli su eserleri mühendisleri kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Bu gurur, üniversitemiz ve fakültemizin yanı sıra en çok da evlatlarının bu günlere gelmesinde emeği olan ailelere aittir. Bu üstün uğraş her yıl yeni mezunlarımızın ülke istihdamlarına iştirakleriyle giderek bedel kazanmaktadır” dedi.

Öğrencilere seslenen Prof. Dr. Yücel, “Değerli mezunlarımız, sizler bu noktaya ulaşana kadar çok büyük gayretler sarf ettiniz. Üniversitenizde geçirdiğiniz yıllar boyunca hem akademik hem de ferdî manada değerli adımlar attınız. Hepimiz elbette yalnızca bilgi edinmekle kalmayacak, edindiğiniz bu güçlü donanımı toplumun faydasına kullanacaksınız. Karşılaştığınız zorlukları birer fırsata dönüştüreceksiniz. Bu fırsatları en uygun halde kıymetlendirerek hayat uzunluğu öğrenme ve gelişme sürecinizi devam ettirmenizi gönülden temenni ediyorum. Sözlerime burada son verirken mezuniyetinizi tekrar tebrik ediyor, gittiğiniz her yerde ve her ortamda Ege Üniversitesi Su Eserleri Fakültesinin birer gurur tablosu ve muvaffakiyet elçisi olacağınıza yürekten inanıyorum. Yolunuz ve bahtınız açık, geleceğiniz hayallerinizden daha hoş olsun” diye konuştu.

“Sektörümüz mezunlar için gelecek vadediyor”

Bu yıl tam akredite olmuş birinci mühendislerini dala uğurladıklarını belirten Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu, “1982 yılında Su Eserleri Yüksekokulu olarak eğitim hayatına başlayan ünitemizin bu yıl 42’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında su eserleri üretimi, kesimin ulaşabildiği en yüksek sayıya ulaşmıştır. Bu sayı, mezunlarımız için ülkemizdeki iş imkanları açısından çok büyük gelecek vadettiğini gösterir. Bedelli veliler, evlatlarınız için yeni bir periyot başlıyor, dalgalı denizde yelken açan bir yelkenli misali hayata atılacaklar. Pahalı genç meslektaşlarım, sizleri Cumhuriyetin temel prensiplerine bağlı, su eserleri kaynaklarını koruyan ve kollayan, sürdürülebilir kullanımlarını sağlayan, bilgilerini yenileyen, su eserleri mühendisleri olarak yetiştirdik. Sağladığınız her muvaffakiyetin temelinde bu eğitimin olacağını unutmayın. Sizlere olan inancımız tamdır. Hepinizin yolu ve bahtı açık olsun.” diye konuştu.

“Cumhuriyet’e yakışır gençler olacağız”

Su Ürünleri Fakültesi 38. Devir Fakülte Birincisi Mert Dinç, “Bugün Türkiye’nin en güzel üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesinin güçlü bir takıma sahip olan Su Eserleri Fakültesinden birinci olarak mezun olmanın gururu, memnunluğu ve heyecanı içerisindeyim. Üniversite hayatımız boyunca hem akademik hem de ferdî manada bizden takviyelerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a, Dekanımız Prof. Dr. Uğur Sunlu’ya ve tüm kıymetli hocalarıma teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz gençlere söylediği ‘Ey yükselen jenerasyon, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ kelamlarının ışığında gösterdiği maksada durmadan yürüyeceğimize, Cumhuriyet’e yakışır gençler olacağımıza şahsım ve arkadaşlarım ismine kelam veriyorum. Hepimizin mezuniyeti kutlu olsun, yolumuz bilim ve vicdanla aydınlansın.” dedi.

Konuşmaların akabinde derece yapan fakülte öğrencileri ve ailelerine plaket ve onur evrakı takdim edildi. Merasim sonunda genç mühendisler kep atarak mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ