yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi ve 3. Yaş Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” final karşılaşmalarının akabinde sona erdi.

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi


EÜ Büyük Spor Salonu ve EÜ 20 Mayıs Spor Alanında gerçekleştirilen spor şenliğinde İzmir’deki 3. Yaş Üniversitelerine devam eden 60 yaş ve üzeri öğrenciler katılarak yarıştı. Ege Üniversitesi 3. Yaş Üniversitesi öğrencileri tüm kategorilerde büyük bir muvaffakiyet göstererek madalyaları topladı.

İzmir’deki 3. Yaş Üniversitelerinin yüksek ilgisi ile yapılan spor şenliğinde, dereceye giren 3. Yaş Üniversitesi öğrencileri madalyalarını aldı. Şenlikte; 1000 metre yürüyüş, gülle atma, 4×50 metre bayrak yarışı, bocce müsabakası ve masa tenisi finalleri oynandı.

Ege Üniversitesi 3. Yaş Üniversitesi Proje Koordinatörü Prof. Dr. Sevnaz Şahin, “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Spor Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle ve Ege 3. Yaş Üniversitesi mesken sahipliği gerçekleşen ‘İleri Yaşta İdman ve Spor Sempozyumu’ ile spor şenliğimiz başlamıştı. Sempozyuma gösterilen ağır ilgi bizleri epey memnun etti.   Ege 3. Yaş Üniversitesi dışında Karşıyaka 3. Yaş ve Karabağlar 3. Yaş öğrencilerinin ağır ilgisi ve etkin iştirak göstermesiyle etkinliğimiz adeta şenliğe döndü. Sabahın erken saatlerinden itibaren salonu dolduran izleyicilerle verimli, keyifli, eğitici bir sempozyum gerçekleştirdik. Dolu dolu geçen bilimsel programın akabinde ise iştirakçilerimiz masa tenisi, yürüyüş, bocce, bayrak yarışından oluşan sportif faaliyetlere katıldılar. Yarışırken eğlenen yeni dostlar edinen 3. yaş öğrencileri son gün koro ve halk dansları gösterisi yaparak gönülleri fethettiler. Bilimsel ve toplumsal açıdan dolu dolu geçen üç günün akabinde karşılaşmalarda dereceye giren öğrencilere madalyalarının takdim edilmesi ile etkinliğimiz son buldu.  Yüzlerde gülücüklere, zihinlerde unutulmaz anılara, gönüllerde sıcacık sevgilere sebep olan bu aktifliğin gerçekleşmesinde çok büyük dayanak olan, kurulduğu yıldan bu güne her vakit Ege 3. Yaş Üniversitesinin yanında yer alan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüçhan Sertsöz’e, Spor Bilimleri Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Ramazan Timuçin Gencer’e dayanakları için çok teşekkür ediyoruz. Seneye ulusal ve memleketler arası konuklarımızla bir ortada olmak üzere” diye konuştu.

Ödül merasiminde keyifli anlar yaşandı

         Farklı branşlarda yarışların düzenlendiği 3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği kapsamında dereceye giren yarışmacılara ödül takdimi gerçekleştirildi. EÜ Büyük Spor Salonunda gerçekleştirilen ödül merasiminden evvel Ege 3. Yaş Üniversitesi Halk Oyunları Grubu dans gösterisi sergiledi. Masa tenisi finallerinde Bayanlar ve Erkekler kategorilerinde birinciler Ege 3. Yaş Üniversitesinden Hülya Uca ve Gurur Çetinalp oldu. Yürüyüş Bayanlar Kategorisinde tüm yaş kümelerinde Ege 3. Yaş Üniversitesi atletleri birincilik madalyalarını topladı. Yürüyüş 60-64 yaş ortası Bayanlar Kategorisinde birinci Gülsen Alım olurken, 65-69 yaş kategorisinde Serap Ertemçöz, 70-74 yaş kategorisinde Aysel Yıldız ve 75-79 yaş kategorisinde ise birinci Zeliha Dülek oldu. Erkekler yürüyüşte ise 60-64 yaş ile 65-69 yaş kümelerinde birincilikleri Ege 3. Yaş Üniversitesi atletleri aldı.  Yürüyüş Erkekler 60-64 yaş kategorisinde birinci Eren Durmaz olurken, 65-69 yaş kategorisinde Ferhan Yıldız, 70-74 yaş kategorisinde Selami Ercan, 75-79 yaş kategorisinde Ali Ulu ve 80 yaş kategorisinde ise birinci Ümit Türknas oldu. Gülle Atma Bayanlar ve Erkekler kategorilerinde Ege 3. Yaş Üniversitesi atletleri Nilgün Bozkurt, Aysel Eren, Sermin Öterbülbül, Eren Durmaz, Hasan Kaplan, İbrahim Çam altın madalya aldı. 4×50 metre bayrak yarışında ise birinciliği Ege 3. Yaş Üniversitesi grubu elde etti.

Ödül merasiminin akabinde bütün yarışmacılar ve seyirciler sahneye inerek dans ettiler. Keyifli anların yaşandığı 3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği son buldu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim