yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EÜ’de “Farkındalık Konseri” düzenlendi

Ege Üniversitesi (EÜ) Unsur Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ve Manisiz Ege Ünitesi Koordinatörlüğü işbirliğinde EÜ Kültür Sanat Konutunda “Farkındalık Konseri” düzenlendi.

EÜ’de “Farkındalık Konseri” düzenlendi


Konserde Küme Gökkuşağı ve Toplumsal Bilimler Enstitüsü Çevrebilimi Doktora Öğrencisi Şebnem Karakuş sahne aldı. Açılış konuşmasını Prof. Dr. Pelin Piştav Akmeşe’nin yaptığı Farkındalık konserinde, İşaret Lisanı Tercümanı Soner Aslan, konuşma boyunca Prof. Dr. Piştav Akmeşe’nin konuşmasını iştirakçilere işaret lisanı ile tercüme etti.

EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Kısmı Prof. Dr. Pelin Pistav Akmeşe, “Ege Üniversitesi olarak öğrencilerimizi akademik, toplumsal ve kültürel taraftan hayata hazırlamanın yanı sıra öğrencilerimizin topluma toplumsal iştiraki yüksek ve bağımsız bireyler olmaları noktasında da üniversite hayatı boyunca çok istikametli desteklemeyi temel prensip ediniyoruz. Öğrenci Odaklılık prensibimiz ile öğrencilerimizi üniversitemize adım attıkları birinci andan itibaren hayata ve meslek hayatına hazırlanmalarında, toplumun faal iştirakçileri olmaları, mesleklerini en tesirli, şimdiki ve teknolojiye uygun desteklemeyi hedefliyoruz. Bu emelle tüm ünitelerimizde kişisel farklılıkları temel alarak her bir öğrencimizin bizler için tek ve biricik olduğu şuuru ile çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

“Amacımız, engellilik konusunda farkındalık oluşturmak”

 Konserin, engellilik konusunda farkındalık oluşturmak hedefiyle düzenlendiğine vurgu yapan Prof. Dr. Pelin Piştav Akmeşe, “Engelli bireylerin hayatları boyunca karşılaştıkları mahzurların ortadan kaldırılması ve eşit, erişilebilir bir hayat için toplumun farkındalığını artırmada kültür ve sanat aktiflikleri kıymetli rol oynamaktadır. Unsur Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ve Manisiz Ege Ünitesi Koordinatörlüğü işbirliği ile Toplumsal Sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen Ege Üniversitesi Farkındalık Konserinin maksadı da engellilik konusunda farkındalık oluşturmaktır. Konserde, Unsur Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü işçisinde içinde bulunduğu Küme Gökkuşağı ve Toplumsal Bilimler Enstitüsü Çevrebilimi doktora öğrencisi olan konuk sanatkarımız Şebnem Karakuş sahne alacak. Öğrencilerimizin üniversite ömrüne tam iştiraki ve eşit erişilebilirlik amaçlarımız doğrultusunda, akademik hünerlerin yanı sıra farkındalık ve toplumsal iştirak faaliyetlerine de eşit iştiraklerini epeyce önemsiyoruz. Öğrencilerimizin var olan potansiyellerini desteklemeyi ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak için var güzümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda her bahiste takviyelerini bizden esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların akabinde Konuk Sanatçı Şebnem Karakuş, “Sil Baştan” ve “Okyanusun Ortasında” müziklerini yorumlayarak büyük beğeni topladı. Karakuş’un konseri sonrasında Küme Gökkuşağı grubu izleyicilerle buluştu. Pek çok farklı yapıtın seslendirildiği konserde iştirakçiler doyasıya eğlendi. Aktiflik sonunda Prof. Dr. Piştav Akmeşe, Konuk Sanatçı Şebnem Karakuş’a, Teşekkür Dokümanı takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim