yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EÜ’de “Zekâi Dede’nin Acem Kürdi Takımı” sanatseverlerle buluştu

Ege Üniversitesi (EÜ) Devlet Türk Musikisi Konservatuarı (DTMK) tarafından Ses Eğitimi Kısmı Öğretim Vazifelisi Dilek Şafak Çakar koordinatörlüğünde; “Zekâi Dede’nin Acem Kürdi Takımı” Türk Musikisi konseri düzenlendi.

EÜ’de “Zekâi Dede’nin Acem Kürdi Takımı” sanatseverlerle buluştu


EÜ Konservatuar Aktiflik Salonunda düzenlenen konserde, EÜ DTMK öğrencilerinden; kanunda Mert Altınköprü, çelloda İlayda İnceman, neyde Gökberk Avcı, Udda Keyifli Tamsöz, Kudümde Talha Kuşcuoğlu ve solist olarak EÜ DTMK Ses Eğitimi kısmı 4. sınıf öğrencisi Halil Tunca sahne aldı. Aktifliğe, EÜ DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konserde birinci olarak solist Halil Tunca, klasik kadro ve bestekâr Zekâi Dede’nin hayatı ve yapıtları hakkında bilgi verdi. Zekai Dede’nin klasik ekip bestelerine ve Muallim İsmail’in peşrev ve saz semaisine yer verilen konser, seyirciler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle dinlendi.

Konser sonrası sahnede öğrencilerle bir ortaya gelen EÜ DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, öğrencilerin düzenlediği sanatsal etkinliklerden ötürü duyduğu gurur ve memnunluğu lisana getirdi. Prof. Dr. Özge Gülbey, konserin koordinatörü DTMK Öğr. Gör. Dilek Şafak Çakar’a ve sahne alan öğrencilere “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ