yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“EXPO İzmir” 2027 yılında yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay ve AIPH yetkilileri ortasında yapılan görüşmeler sonucunda EXPO’nun 2027 yılında gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

“EXPO İzmir” 2027 yılında yapılacak


İzmir’in tanıtımında kıymetli rol oynayacak tertibin en verimli biçimde yapılması için yeni düzenlemeler önümüzdeki ay yapılacak toplantılarda karara bağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğini üstlendiği EXPO’nun 2027 yılında yapılması için yetkili tertip AIPH (Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği) ile görüş birliğine varıldı. AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe ve AIPH Yönetim Kurulu üyesi İsmail Yılmaz’ı konuk eden İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, organizasyon hazırlıkları ve son gelişmeler hakkında görüş ve değerlendirmelerini sundu. Yeşildere’de yapılacağı duyurulan tertibin yeri konusundaki hukuksal süreçlerin uzamasının takvimi aksatacağı da düşünülerek EXPO İzmir’in 2027 yılına alınması kararlaştırıldı. 

Başkan Tugay’ın önümüzdeki ay AIPH heyetiyle bir kere daha bir ortaya geleceği ve bu görüşmede tertibin nerede ve nasıl düzenlemeler ile yapılacağı konusunun da netlik kazanacağı belirtildi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ