yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EY, deprem bölgesindeki öğrencilerin kesintisiz eğitime erişimi için desteklerini sürdürüyor

Memleketler arası danışmanlık, kontrol ve vergi hizmetleri şirketi EY, geçtiğimiz yıl Şubat ayında yaşanan sarsıntılardan etkilenen bölgede eğitimin kesintisiz sağlanması, çocuklara ve gençlere yönelik eğitim fırsatlarının desteklenmesi ismine memleketler arası yardım kuruluşu olan Save the Children ile iş birliği yaptığını duyurdu.

EY, deprem bölgesindeki öğrencilerin kesintisiz eğitime erişimi için desteklerini sürdürüyor


Milletlerarası danışmanlık, kontrol ve vergi hizmetleri şirketi EY, geçtiğimiz yıl Şubat ayında yaşanan sarsıntılardan etkilenen bölgede eğitimin kesintisiz sağlanması, çocuklara ve gençlere yönelik eğitim fırsatlarının desteklenmesi ismine memleketler arası yardım kuruluşu olan Save the Children ile iş birliği yaptığını duyurdu.

EY’ın sarsıntı bölgesine yönelik toplumsal sorumluluk projesi kapsamında; global çapta EY ofislerinin bağışlarıyla zelzele takviye fonu oluşturuldu. Save the Children Türkiye’nin uyumuyla çalışılarak, zelzeleden en çok etkilenen vilayetlerimizden biri olan Hatay’ın Antakya, Kırıkhan, Defne ve Hassa ilçelerinde eğitimi desteklemek için kıymetli adımlar atıldı.  

Deprem bölgesinde kesintisiz eğitimin tekrar sağlanmasını amaçlayan, Save the Children Türkiye uyumuyla yürütülen EY projesi kapsamında:

  • 798 öğrenciye eğitim ve öğretim sağlayan bir lisenin tam kapsamlı tamiratı tamamlandı
  • 5802 öğrenciye eğitim kiti ve 148 öğretmene öğretim kiti dağıtıldı
  • 7 yeni öğretmen konaklama alanı kuruldu
  • 100 öğretmenin konakladığı konteynerlerin çatı tamiratları tamamlandı
  • 112 öğretmene, ruh sıhhati ve psikososyal takviye konusunda kapasite geliştirme eğitimi verildi

Bunlara ek olarak EY; kesintisiz eğitimin daha fazla gence ulaşmasını sağlamak ve öğrencilere hak ettikleri parlak geleceği sunmak emeliyle, zelzele bölgesindeki 6 okulun renovasyonunu gerçekleştireceğini ve 8 süreksiz eğitim alanı kuracağını açıkladı.

Bölgedeki eğitim takviyelerinin devam edeceğini belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl birçok vilayetimizi derinden etkileyen zelzele felaketinin ıstırabını hissetmeye devam ediyor; bölgeye sağlanan yardımlar haricinde, eğitim-öğretimin devamlılığının sağlanabilmesi, gerekli alanlarda güzelleşmenin ve gelişmenin tam manasıyla gerçekleşebilmesi için kalıcı ve sürdürülebilir yardımların büyük değer taşıdığına inanıyoruz. Bu doğrultuda, memleketler arası yardım kuruluşu olan Save the Children ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğini duyurmaktan, bölgedeki gençlerimizin ve öğretmenlerimizin gereksinimlerine dayanak olmaktan memnunluk duyuyoruz. Daha âlâ bir geleceğin inşası için zelzele bölgesindeki yardımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ