yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

EY Türkiye Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı ve İş Gücü Danışmanlığı Lideri Ersin Yıldırım oldu

Milletlerarası alanda danışmanlık, kontrol, kurumsal finansman, strateji ve vergi şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin Danışmanlık Kısmı Şirket İştiraki ve İş Gücü Danışmanlığı Liderliği misyonuna Ersin Yıldırım atandı.

EY Türkiye Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı ve İş Gücü Danışmanlığı Lideri Ersin Yıldırım oldu


Uluslararası alanda danışmanlık, kontrol, kurumsal finansman, strateji ve vergi şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin Danışmanlık Kısmı Şirket Paydaşlığı ve İş Gücü Danışmanlığı Liderliği vazifesine Ersin Yıldırım atandı.

EY (Ernst & Young), Türkiye’deki üst idare takımını güçlendirmeye devam ediyor. Şubat ayı itibarıyla EY Türkiye Danışmanlık Kısmı Şirket İştiraki ve İş Gücü Danışmanlığı Liderliği’ne Ersin Yıldırım atandı. Yıldırım, EY Türkiye’deki yeni misyonunda bilhassa tertip, kültür ve iş gücü danışmanlığı alanlarına odaklanacak. 

Boğaziçi Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi Fizik Kısmından mezun olan Ersin Yıldırım, meslek hayatına birinci olarak 2011 yılında Willis Towers Watson’da danışmanlık ve iş gücü süreçleri alanında İş Analist’i olarak başladı. 2013 yılında Korn Ferry’de Ürünleştirilmiş Hizmetler Grup Başkanı olarak vazife almasıyla birlikte, farklı bölümlerde faaliyet gösteren lokal ve milletlerarası birçok şirkete iş gücü stratejilerine yönelik pahalı içgörüler sunarak çalışmalar gerçekleştirdi. 2016 yılında tıpkı şirkette Ürünleştirilmiş Hizmetler Pazar Önderi vazifesine atandıktan sonra, sorumlu olduğu departmanın büyümesi konusunda kıymetli adımlar attı. 2018-2019 yılları ortasındaki çalışmalarına Türkiye’ye ek olarak Rusya, Azerbaycan ve öbür Türk Cumhuriyetleri’ndeki sorumlulukların da dahil olmasıyla devam etti. 2019-2021 yılları ortasında ise Korn Ferry’de Danışmanlık alanında Yardımcı İştirak misyonunu üstlenerek birçok kritik projeye liderlik etti ve şirkete olan katkılarını sürdürdü. 2021 yılında Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nda (MESS) Projeler ve Danışmanlık Yöneticisi olarak vazife alan Yıldırım, MESS tarafından üyelerin gereksinimlerine nazaran tasarlanan 40’tan fazla tahlil ve eserin tanıtılmasına yönelik çalışmalarının yanı sıra hedeflenen üye kuruluşlar için çevik dönüşüm ve performans idaresi programlarını tasarlayıp yönetti. Ayrıyeten çeşitli global ve mahallî kuruluşlarla iş birlikleri oluşturdu. 

EY Türkiye bünyesine katılmadan evvel, Koç Holding’de Küme Proje Yöneticisi olarak çalışan, İK ve Değişim İdaresi Projelerinin sorumluluğunu üstlenen Ersin Yıldırım, Koç Topluluğu şirketleri için çeşitli İK ve Değişim İdaresi Projelerinin de sorumluluğunu üstlenerek iş gücü alanında şirket içerisinde yeniliklere ve başarılara imza attı.

EY Türkiye Ülke Lideri Metin Canoğulları, Ersin Yıldırım’ın ataması hakkında şunları söyledi:

 “EY Türkiye olarak danışmanlık, kontrol, kurumsal finansman, strateji ve vergi alanlarındaki 40 yılı aşkın deneyimimizi, yönetim takımımıza dahil ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızla birlikte güçlendirmeye devam ediyoruz. Daha âlâ bir çalışma dünyası oluşturma hedefimizle, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda 80’in üzerinde şirket ortağımızla birlikte şirketler, çalışanlar ve toplum için uzun vadeli bedel sağlamayı sürdürüyoruz. Küresel ve lokal şirketlerde değerli durumlarda vazife alarak başarılı işlere imza atan Ersin Yıldırım ile EY Türkiye bünyesinde çalışmaktan memnunluk duyuyor, şirketimize katma paha sağlayacağına gönülden inanıyoruz.”

EY Türkiye Danışmanlık Kısmı Lideri Gökhan Gümüşlü ise şunları ekledi: 

“Danışmanlık Kısmımızı ve hasebiyle EY Türkiye’yi her geçen gün güçlendirerek alanında tecrübeli yöneticilerimizin farklı bakış açılarıyla çalışmalarımızı gerçekleştiriyor, şirketimize, takımlarımıza ve hizmetlerimize duyulan inancı daha da artırıyoruz. Ersin Yıldırım’ın uzun yıllara dayanan deneyimi ve derin bilgi birikimiyle, EY olarak sahip olduğumuz pahaları genişleteceğine, şirketlerin tertip, kültür ve iş gücü alanlarına yönelik tahlil odaklı yaklaşımlar sunacağına ve daha uygun bir çalışma dünyası oluşturmamıza katkı sağlayacağına dair inancımız tam.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ